A lakossági betétek növekedését az előrehozott kifizetések és az év végén kiosztott prémiumok, a vállalatoknál az uniós kifizetésekkel is magyarázható a betétnövekedés jelentős része. A vállalatok 6584 milliárd forintos betétállománya 593 milliárddal haladta meg év végi hiteladósságukat.
A háztartások betétállománya a tranzakciókból eredően szezonális kiigazítás nélkül
105,1 milliárd forinttal nőtt.
A forintbetétekbe 116,4 milliárd forintos nettó betételhelyezés, míg a devizabetétekből 11,2 milliárd forintos nettó betétkivonás történt. A betétek állománya a múlt év végére elérte a 7271,7 milliárd forintot, 220 milliárddal nőtt a múlt év során.
A növekedés nagyobbik fele egyetlen hónapban, decemberben következett be,
a teljes növekedés pedig a negyedévben, mert a háztartások betétállománya szeptemberben még alacsonyabb volt a 2015 december véginél.
A háztartások hitelállománya szezonális igazítás nélkül 17,6 milliárd forintos növekedést mutatott: a forinthitelek állománya 16,5 milliárd forinttal, míg a devizahitelek állománya 1,1 milliárd forinttal nőtt tranzakcióból eredően. A devizahitelállomány növekedését az önálló vállalkozóknak nyújtott hitelek okozták.
A vállalatok betétállománya - az átértékelődés és az egyéb volumenváltozás hatásától eltekintve - a szezonális hatások kiszűrése nélkül 349,9 milliárd forinttal nőtt. A forintbetétekbe 346,4 milliárd, míg devizabetétekbe 3,5 milliárd forintos nettó betételhelyezésre került sor.
A vállalatok hitelállománya csak a tranzakciókat figyelembe véve a szezonális hatások kiszűrése nélkül 15,1 milliárd forintos növekedést mutatott. A szezonálisan nem igazított adatok szerint a forinthitelek állománya tranzakcióból eredően 56,5 milliárd forinttal csökkent, míg a devizahitelek állománya 71,5 milliárd forinttal nőtt.