A pénzügyi, gazdasági és politikai indexek alapján készült országkockázati lista elsősorban az országok devizatartalékait, az inflációt, a munkanélküliség arányát és a nemzeti fizetőeszköz stabilitását nézte.
Ez alapján az olaj árának esése miatt bajba került,
400 százalékos inflációval küszködő Venezuela számít a legkockázatosabbnak,
a nagyobb gazdaságok közül pedig az olajban gazdag és politikailag hasonlóan instabil Nigéria áll a második helyen.
Földrészenként nézve Dél-Amerikában Argentína és Ecuador, Afrikában Tanzánia, Kenya, Tunézia és Egyiptom, Ázsiában pedig Mongólia, Grúzia és Pakisztán számít a leginkább instabil gazdaságnak.
Európában az IMF és az Európai Unió pénzügyi fennhatósága alá tartozó Ukrajna helyzete a legbizonytalanabb, az uniós tagállamok közül pedig továbbra is Görögország megítélése a legkedvezőtlenebb.
Magyarország Litvániával, Lettországgal, Szlovákiával és Romániával került egy bolyba, és viszonylag jó pontszámot ért el,
különösen a pénzügyi tartalékok magas szintje, az alacsony infláció és a javuló munkanélküliségi arány miatt.
A legstabilabb pozícióval továbbra is Norvégia rendelkezik, utána következik Svájc, Svédország, Hong Kong és Németország.
Érdekesség, hogy a néhány évvel ezelőtt még az EU mentőcsomagjára szorult Írország ma már a hetedik legjobb helyre került a gazdasági stabilitás szempontjából.
A devizatartalékok alapján a legjobb helyezést Hong Kong érte el, amely a GDP 96 százalékát tartalékolja, a lista végén pedig az Egyesült Államok áll mindössze 0,5 százalékos aránnyal.
A munkanélküliség tekintetében a legkedvezőbb Malajzia és India helyzete, míg Dél-Afrika és Görögország 20 százalék feletti mutatókkal a rangsor végén áll. A Bloomberg a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Nemzetközi Munkaügy Szervezet (ILO) adatsorát vette alapul a kockázati lista elkészítésekor.