Új csúcsokra törtek az amerikai részvények, miután tavaly novemberben Donald Trumpot az Egyesült Államok elnökének választották, és hirtelen optimizmus kezdett végigsöpörni a Wall Streeten. Ennek köszönhetően az S&P 500 index a választások napja óta mintegy 10,9 százalékot erősödött – írja a Business Insider.
Ezzel párhuzamosan az S&P 500 pénzügyi cégeket tömörítő indexe 18,9 százalékot izmosodott, köszönhetően annak, hogy az elnök adóreformokat, a szabályozások enyhítését, valamint pénzügyi élénkítést ígért.
Most azonban az 5,1 ezer milliárd dollárt kezelő BlackRock első embere, Larry Fink egy interjúban úgy nyilatkozott,
az amerikai részvények árai nem tükrözik megfelelően a gazdasági és piaci feltételeket.
Nem látjuk a beígért adóreformokat, és amennyiben nem lesz valódi dereguláció, akkor a piacok elkezdhetnek hanyatlást mutatni – figyelmeztetett Fink.
Hozzátette, az Egyesült Államok gazdasága lassult, és a következő időszakban is valószínűleg csak kevesebb mint 1,5 százalékkal fog növekedni. Fink jelezte, elképzelhető, hogy az első negyedévben az Egyesült Államok volt a G7 országok leggyengébb növekedést produkáló gazdasága.
Ha pedig abból indulunk ki, hogy az amerikai gazdaság a jövőben is lassú marad a bizonytalanságok miatt, akkor azt mondhatjuk, hogy
a jelenlegi részvénypiaci árfolyamok magasabbak annál, mint amilyen szinten állniuk kellene
– hangsúlyozta a befektetési guru.
Ráadásul nem Fink az egyetlen, aki úgy látja, az amerikai részvények túlságosan drágák. A héten kiadott márciusi jegyzőkönyvből kiderül, hogy még az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed Nyíltpiaci Bizottsága is aggódik amiatt, hogy az amerikai papírok túlárazottak.