Bár az elmúlt időszakban mindenki az amerikai FANG (Facebook, Amazon, Netflix, Google) részvényekre figyelt, Japánban egy hasonló élcsapat sokkal szebben teljesített. Az úgynevezett Napkelte papírok között olyan vállalatok vannak, mint a SoftBank, a Nintendo, a Recruit Holdings, valamint a Sony (így jön ki az SNRS, vagyis a Sunrise, azaz Napkelte rövidítés)-
A csoport átlagosan 65 százalékot izmosodott péntekig az elmúlt 12 hónapban. Ezzel szemben az amerikai FANG csupán 44 százalékos emelkedést produkált, míg a japán Topix részvényindex csupán 19 százalékot erősödött a vizsgált időszakban – írja a Bloomberg.
Noha hétfőn a japán sztárok papírjait is elérte a pénteken indult gyengülés a szektorban, egyes befektetők úgy vélik,
nem kell aggódni egy jelentősebb eladási hullám miatt.
Egy tokiói alapmenedzser, Naoki Kanemoto például úgy nyilatkozott, a FANG papírok pénteki esése csak időszakos korrekció a túlzott vásárlások után. Meglátása szerint ugyanis vissza fog térni a felfelé ható trend.
Noha a japán cégek kisebb hírverést kaptak az amerikai társaiknál, a részvénypiaci teljesítmények mellett az sem elhanyagolható tényező, hogy
ezek a társaságok mind igen lendületesen terjeszkednek külföldön, beleértve az Egyesült Államokat is.
Ráadásul a vállalatokban rejlő nemzetközi lehetőségeket a befektetők eddig nem becsülték meg eléggé, jóllehet úgy tűnik, jelenleg már folyik az átértékelés – mondta Richard Kaye, a Nippon Comgest portfólió menedzsere.
Az egyes papírokat vizsgálva az látszik, hogy
a Ninento részvényárfolyama több mint a duplájára nőtt a vizsgált 12 hónapban,
ezzel pedig a csoport legjobban teljesítője lett, köszönhetően az erős eladási számoknak. Ezzel párhuzamosan a Recruit 59, a SoftBank 55, míg a Sony 34 százalékot izmosodott. Mindezek alapján az sem meglepő, hogy a Napkelte papírok nagy segítséget nyújtottak a Topix indexnek abban, hogy ebben a hónapban, 2015 óta először meghaladja az 1600 pontos tartományt.