Mától újabb 126 úgynevezett MFB-pont nyílik meg a kis- és középvállalkozások részére, ahol uniós támogatású hiteleket lehet igényelni. A bankfiókok száma így 642-re emelkedett, a hálózatban az OTP, az MKB, a GRÁNIT BAnk és a Növekedési Hitel Bank vesz részt.
A kedvezményes hitelek összértéke hét évre közel 750 milliárd forint, melyből eddig 40 milliárd forintot folyósítottak.
A nemzetgazdasági miniszter elmondta: Európában elsőként sikerült olyan megoldást kialakítani, amely gyorsabbá, olcsóbbá, hatékonyabbá teszi az uniós források szétosztását.
A Magyar Fejlesztési Banknak és a konzorciumban résztvevő négy pénzintézeteknek köszönhetően olyan hálózatot hívtunk életre, amely házhoz viszi a vállalkozások számára a hiteleket – fogalmazott a szakminiszter. Hozzátette: a hálózat sikerét bizonyítja, hogy a kis- és középvállalkozások versenyképességének növelését célzó
európai uniós hitelprogramok már több mint 1300 vállalkozás fejlesztéseit segítik.
A pénzügyi eszközforrások fontos jellemzője a visszafizetési kötelezettség, amely arra ösztönzi a pályázó vállalkozásokat, hogy jól átgondolt üzleti tervet dolgozzanak ki, és hatékonyan valósítsák meg beruházási terveiket – tette hozzá Varga Mihály kiemelve, hogy
a 2014-2020-as uniós ciklus első felében a több mint 750 milliárd forintos keretösszeg mintegy 75 százalékát hirdeti meg a kormány.
Mától már 126 új MFB Pont működik országszerte – tájékoztatott a miniszter. Hozzátette: legkésőbb év végéig további 74 pontot nyitnak meg, ezzel
összesen 642 elemből álló hálózat gondoskodik majd az európai uniós, valamint a támogatással kombinált hitelek közvetítésével.
A tervek szerint csak az új pénzintézetek közvetítésével 2017-ben közel 60 milliárd forint uniós forrást tudunk eljuttatni az érintettekhez: 52 milliárd forintot a vállalatoknak és több mint 8 milliárd forintot a lakossági ügyfeleknek – húzta alá Varga Mihály.