A hazai fintech szektor a kockázati tőkebefektetések alapján nem kifejezetten erős, de a piaci szereplőkkel beszélve az MNB úgy látja, hogy nincs elég fintech cég, amely megnőhetne, miközben a befektetői kedv erős lenne. Vagyis a kereslet nagy, ami igazán megágyazhat egy komoly felfutásnak.
Sok ügyfél kipróbálna fintech szolgáltatásokat: a legnagyobb kínálat a mobilfizetési, számlainformációs és fizetéskezdeményezési szolgáltatást nyújtók oldalán jelentkezik, itt kategóriánként több mint 20 különböző cég szolgáltatna a tervei szerint. Ehhez azonban jól jönne egy környezet, ahol ki is lehet próbálni a szolgáltatásokat.
Ez az úgynevezett regulatory sandbox, vagyis egy elszigetelt "szabályozói homokozó", ahol a fintechek szabályozói kontroll mellett tesztelhetnek igazi ügyfeleken újszerű szolgáltatásokat.
A piac majd felének százalékának lenne olyan ötlete, amit regaulatory sandboxban tesztelne, és 12 százalék körüli azoknak az aránya, akinek még nincs konkrét ötlete, de tervezne olyan terméket, amivel részt venne a regulatory sandboxban. Szombati szerint a regulatory sanbox elindításához az NGM-mel is együtt kell működni, így legkorábban jövő év második felében reális a keretrendszer kialakítása.