Az Operation Dagger koktélbár Ázsia hangadója az újrahasznosításban. A szingapúri székhelyű bárban az alapanyagok minden részét felhasználják: így lesz a vaníliarúdból szívószál vagy üvegcímke a régi blokkokból.
Világszerte hatalmas az élelmiszerpazarlás.
Az Európai Unió évente mintegy 88 millió tonna élelmiszerhulladékot termel, ennek értéke megközelíti a 143 milliárd eurót
– állítja az EU Fusions tanulmánya.
A fogyasztók, kereskedők és vendéglátók szektora ennek a pazarlásnak a 70 százalékáért felelős.
Ha az összetevő egyik elemét felhasználjuk az italhoz, akkor egy másik elemét máshoz is fel kell használnunk"
– nyilatkozta Luke Whearty vezető felszolgáló a CNBC-nek.
Vegyük a citromot példának, a gyümölcs levét sok italhoz fel kell használni, a héját viszont általában kidobják, azonban az Operation Daggerben a citromhéjból ízletes citromlikőr készül, mielőtt komposztálásra kerülne.
Hasonlóan bánnak a tojással is, aminek fehéréje kedvelt összetevő a koktélokban, míg a tojássárgáját nem használják fel. A bár ezért saját italt alkotott, amit egyszerűen Tojásnak neveztek el, és rummal, vaníliával, és csillag ánizzsal készítik el.
A bár ezen felül a hagyományos szőlő helyett
felhasznál pezsgő italok készítéséhez.
Emellett a sör kedvelői tíz napig érlelt sört fogyaszthatnak, amit paradicsommal, komlóval és malátával készítenek.
Az italok kísérő ételei is a zártláncú újrahasznosítás tudatában készülnek: a vendégek makadámkrémes brokkolit fogyaszthatnak, ami szintén egy ital mellékterméke.
Mi lényegében lezárjuk a láncot a hulladék szempontjából, hiszek abban, hogy ha kis változást is elérhetsz, akkor tedd. Néha a helyi zöldségek épp olyan ízletesek és egzotikusak, mint az extravagánsak és importáltak – mondta Whearty.