Körülbelül 50 olyan vidéki Coop üzlet van, amelyek már hónapok óta rövidített nyitvatartási idővel működnek, vagyis például hétfőnként zárva tartanak, mert így hatékonyabban tudják kigazdálkodni a működési költségeket.
A kétezer főnél kisebb lélekszámú településeken 2017 derekán 12 ezer bolt volt, zöme élelmiszerüzlet. Egy évtizeddel ezelőtt ez az üzletszám még 15 ezer volt. A kétezer főnél kisebb boltos települések száma 2 198 volt a legutóbbi statisztikai méréskor, tíz évvel korábban 2 289.
Hétfőnként már nem nyit ki a boltok egy része, és több esetben más hétköznapon sem.
Ez valóban csak a kisboltoknak egy kisebb körében figyelhető meg (a Trademagazin toplistája szerint a Coop láncnak 2 800 boltja van, és további 2 500-at lát el áruval). Ráadásul vannak olyan falusi Coop boltok, amelyek ha ki is nyitnak, néhány óra belül be is zárnak.
Az alkalmazottakkal dolgozó áfészek számára a magas bérterhek elöli egyik menekülési útvonal a nyitvatartási idő kurtítása, már ahol ez lehetséges még, ami a gyakorlatban részmunkaidős foglalkoztatást is jelent, írja a blokkk.com.
A diszkont a részmunkaidőseivel együtt reggeltől-estig nyitva, a kényszerpályán lavírozó falusi kisbolt pedig már ki sem tud nyitni minden nap, sőt, amikor felhúzza a redőnyt, sokszor rövid időn belül húzhatja is le.
Zsáka, Rakacaszend és Kanó településeken a Coop boltjai szerdán lesznek zárva,
míg Nógrádsipek, Szécsényfelfalu, Abaújkér, Szendrő, Köröszegapáti és Encs településeken hétfőn nem nyitnak ki az üzletlánc boltjai. A teljes listát a következő oldalon tekintheti meg.
Lapozzon a következő oldalra és tekintse meg, hogy mely településeken, mikor nem nyitnak ki a Coop boltok.