Majdnem két évszázada az amerikai fegyverkultúra elismert tagja a Remington fegyvergyár a hét elején csődvédelmet kért, hogy időt nyerjenek. Nem valószínű, hogy a Remington név eltűnik, azonban hatalmas nehézségek előtt áll a gyártó.
A Remington az átszervezések mellett valószínűleg részvényekre koncentrálva alakítja át eddigi befektetéseit, hogy így fizesse ki hitelezőit. A gyártó nem először kerül szorult helyzetbe, és minden bizonnyal nem is utoljára.
A freeporti székhelyű, 1912-ben alapított vállalat bejelentette, hogy drasztikusan csökkenti saját garanciavállalását az élethosszig tartó megelégedettségről egy évre.
A vállalat döntése mögött az áll, hogy a garanciális cserék 15 százaléka volt visszaélés, vagyis évtizedekig használt termékeket és rossz állapotban lévő holmikat cseréltek be a vásárlók, akik úgy gondolták, hogy ez érvényes egy egész életen át tartó termékcsere programra.
A legutolsó keresethez képest 67 százaléka az első nyugdíj Magyarországon általában,
de még ezzel is kiemelkedünk a huszonnyolc Európai Uniós ország 58 százalékos átlagából, hiszen a negyedik legmagasabb a magyar.
Azonban a nyugdíjasok 78 százalékának 150 ezer forint alatti a nyugdíja. 100-ból 3 nyugdíjasnak pedig még az 50 ezer forintot sem éri el a havi nyugellátása. Az még akkor is nagyon kevés, ha nyugdíjasként a bevételek mellett a kiadások is csökkennek.
Izlandon olcsó az áram a megújuló energiaforrásoknak köszönhetően, és szupergyors az internet, ezt pedig a bitcoin bányászok is felfedezték. Külön pozitívum számukra, hogy a hideg miatt még a számítógépek hűtésére sem kell annyit költeni.
Az egyik izlandi energiavállalat, a HR Orka vezetője szerint jelenleg 840 gigawattórányi elektromos áramot fogyasztanak a kriptobányászok, míg a háztartások éves áramigénye 700 gigawattóra.
Ugyan a borravaló helyes mértékét sehol sem írják elő konkrétan, de a legtöbb helyen mégis a 15-20 százalék az elfogadott. Azonban nem mindegy, hogy ezt hogyan számoljuk ki.
Erre két módszer létezik. Az egyik a tizedesvessző balra tolása, a másik pedig a forgalmi adó kettővel való szorzása. Kiderült, hogy az utóbbi megoldással sokat lehet spórolni évente.
Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. megvásárolta az Alföldi Tej Kft. Kokárdás márkáját, így hazai története során először szerez tulajdonjogot egy magyar brandben. A márkanév alatt 12 terméket kínálnak, de szeretnék tovább bővíteni a kínálatot.
Szinte biztosan felveszik a Kokárdás kínálatába a trappista sajtokat és a Túró Rudit, de a magas minőség, a magyar alapanyag és feldolgozás nem változik.
Az öt pontban megfogalmazott vállalások fókuszában a Happy Meal menü áll, amelyet a vállalat 2022-ig mind a 120 országot jelentő piacán több szempont szerint is továbbfejleszt.
A vállalások között szerepel a kiegyensúlyozott menüválaszték, az egyszerűsített termékösszetétel, az átlátható tápérték-információk és a felelős reklámozás megvalósításában, valamint egyes termékcsoportok, így például a zöldségfogyasztás népszerűsítésében a magyarországi étteremlánc élen jár.
Az atomerőmű az olcsó áram garanciája, a hazai szén-dioxid-mentes villamosenergia-ellátás alappillére, amely fenntartható módon járul hozzá a levegőtisztaság megőrzéséhez.
A négy blokk összesen 16 097,6 GWh villamos energiát termelt 2017-ben, ami a 35 éve működő létesítmény történetének legmagasabb értéke. A blokkok teljesítmény-kihasználása szintén rekordértékű, 91,9 százalék volt 2017-ben, világszínvonalon is kiemelkedő.
Botrányba fulladt a Snapchatet kezelő Snap legújabb kísérlete, hogy nyereségessé tegyék a világ egyik legnépszerűbb alkalmazását. A reklámbevételt egy új kezelőfelülettel és dizájnnal akarták elérni.
Azonban a felhasználóknak annyira nem tetszik az alkalmazás új kinézete, hogy már közel egymillióan írták alá az online petíciót azt követelve, hogy a vállalat állítsa vissza a Snapchat régi külsejét.
Csökkentette bruttó 4-4 forinttal a 95-ös benzin és a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát pénteken a Mol Nyrt, ezzel a benzin átlagára literenként 353 forintra, a gázolajé 359 forintra csökkent. Varga Mihály elmondta, hogy az elmúlt 27 évben nem dolgoztak olyan sokan, mint most. Ma már 750 ezerrel többen dolgoznak, mint 2010-ben.
A fogyasztói árindex 2018 januárjában 2,1 százalékkal emelkedett. Sok minden többe kerül tavalyhoz képest, leginkább a tojás, a szeszes italok és a dohányáru drágult. Jó hír viszont, hogy a tavalyi év minden mutatót érintően rekord volt a magyarországi szállodáknak. A hotelek összes bruttó forgalma 15,6 százalékkal 416,67 milliárd forintra emelkedett.