A Pénziránytű Alapítvány ma mutatta be a 7.-8. osztályosoknak szóló új pénzügyi oktató mobilapplikációját, amely színvonalas, kreatív és élményalapú ismeretszerzési lehetőséget kínál a diákok számára.
A mobil eszközökön elérhető oktatójáték alapjául az alapítvány tavaly megjelent Küldetések a pénz világában című könyve szolgált, amely a hazai pénzügyi-gazdasági ismeretek hiánypótló eszköze.
A tankönyv sikerére és a digitális megoldások térhódítására tekintettel életre hívott játék a pénzügyi ismeretterjesztés modern, igényes módja, amely kiválóan támogatja az élményalapú tanulást.
A cél egy olyan játék létrehozása volt, amely a diákok egyéni felhasználása mellett a pedagógusok tanórai alkalmazására is hatékony eszköz lehet.
„Az MNB támogatásának köszönhetően közel százezer általános iskolai diáknak juttattuk el ingyenesen a Küldetések a pénz világában című pénzügyi tankönyvünket és munkafüzetünket - mondta a bemutatón Hergár Eszter az alapítvány kuratóriumi elnöke.
Kifejtette: a diákok potenciális játékosok, akik közvetlenül is rátalálhatnak a játékra, vagy tanáraik közvetítésével játszva tanulhatnak a pénzügyekről korszerű, digitális környezetben, mobilapplikáción. Mobil játékunk kiváló példája a digitális élményalapú edukáció megvalósulásának, így nagy örömmel nyújtjuk át a diákoknak, de az érdeklődő, játékos kedvű idősebb korosztálynak is - tette hozzá.
A digitális tananyag összhangban van a Nemzeti Alaptantervvel, (NAT) valamint a választható Gazdasági-pénzügyi kerettantervvel,
és Magyarországon egyedülálló módon a tanórai munkát szolgálva, tudatosan épít a gyerekeknél mindig kéznél levő eszközre, a mobiltelefonra. A tesztelő diákok és tanárok három szóval jellemezték a játékot: kreatív, hasznos, átlátható.
Az applikációt bemutató rendezvényen elhangzott:
szeptembertől 1500 iskolában összesen 200 ezer iskolás tanulhat az alapítvány tankkönyveiből a Magyar Nemzeti Bank támogatásával.
A lakosság pénzügyi tudatosságát fejlesztő kormányzati stratégiájának kidolgozásában az alapítvány aktív szerepet vállalt.
Bódis József oktatásért felelős államtitkár előadásában kiemelte:
a pénzügyi tudatosság javítás közös érdek és felelősség, amely a nemsokára társadalmi vitára kerülő Nemzeti Alaptantervben is szerepel.
Az új NAT várhatóan jövő szeptembertől lép érvénybe.
Az alapítvány rendezvényén Balogh László, a Pénzügyminisztérium pénzpolitikáért felelős államtitkára elmondta: a kormány korábban hétéves stratégiát, illetve kétéves cselekvési tervet fogadott el a pénzügyi tudatosság terjesztésének céljával, ebbe a programba illeszkedik a Pénziránytű Alapítvány tevékenysége is.
Mint fogalmazott, még mindig számos olyan család van, ahol a pénzügyi tudatosság nem evidencia, ezért is fontos, hogy a gyerekek az iskolából hozzák haza ezt a tudást.
Windisch László, a jegybank alelnöke előadásában kitért arra, hogy
a lakosság biztos pénzügyi tudása nélkül nem lehet pénzügyi stabilitás egy országban,
ezért fontos minél több csatornán keresztül eljuttatni az ismereteket a diákokhoz.