A miniszter közleményében azt írta, hogy "a rijádi kormány továbbra is kitart terve mellett, hogy a megfelelő időbe piacra dobja az olajcég részvényeinek egy részét".
A Reuters korábban arról jelentett négy vezető ágazati forrásra hivatkozva, hogy Szaúd-Arábia letett az Aramco részvényeinek tőzsdei kibocsátásáról.
A Saudi Aramco 2016 januárjában közölte, hogy összesen 49 százalékos részesedését dobja piacra tíz év alatt. Első lépésben legfeljebb 5 százaléknyi tulajdonhányad eladása valószínű 100 milliárd dollár értékben.
Legutóbbi információk arról szóltak, hogy a szaúdi kormány a rijádi tőzsde mellett egy, vagy több külföldi tőzsdén helyezi el az olajtársaság papírjait.
Külföldi helyszínként a New York-i értéktőzsdéről hallani a legtöbbet, de állítólag még mindig versenyben van például Torontó és London.
Az Aramco részbeni privatizálásával tervezik finanszírozni Mohamed bin Szalmán szaúdi trónörökös Vízió 2030 néven ismertté vált tervét, amely a kőolajtól túlságosan függő gazdaság átalakítását irányozza elő.