A 2012-ben alapított vállalat azon maroknyi cégek egyike, amelyek platformot kínálnak az etikus hackereknek, akik munkájukkal a nagyvállalatok informatikai rendszerek biztonsági hibáit tárják fel. A megbízás előtt egy mindenre kiterjedő szerződést fogad el a két fél, és
a hacker az alapján kap fizetést, hogy milyen súlyú problémát kell megoldania,
illetve sikerül-e megtalálnia azt.
A vállalatok egyre inkább keresik az alternatívákat a kiberbiztonsági tesztelés terén – állítja Casey Ellis, a Bugcrowd vezérigazgatója. Egyes becslések szerint akár 3,5 millió kiberbiztonsági feladat kínálkozik majd 2021-ben.
A kifizetések összege idén 37 százalékkal emelkedett tavalyhoz képest.
A vezérigazgató elmondta a CNBC-nek, hogy a tavalyi év legnagyobb fizetését az a hacker kapta, aki egy hardvergyártó cégnél keletkezett hibát tárt fel, ezért pedig 113 ezer dollár (32 millió forint) járt.
A felmérés szerint a hackerek fele már teljes munkaidőben dolgozik, a legjobb 50 hacker átlagos évi fizetése pedig 145 ezer dollár (41,2 millió forint).
A Bugcrowd hackerei átlagosan 18 és 44 év közöttiek,
többen még középiskolában tanulnak, a platformon található hackerek negyedének pedig nincs felsőfokú végzettséggel.
A belépési költség igen alacsony, a hatékony hackerek jó felderítő és problémamegoldó készséggel rendelkeznek – magyarázta Ellis.
Például az IJet vagy a Tesla akár 15 ezer dollárt is fizet a hackereknek, attól függően, milyen súlyos a probléma, amit meg kell oldaniuk.