Az Asics továbbá gyűjtődobozokat helyez ki, és reméli, legalább 30 ezer ruhaneműt be tud még gyűjteni további újrahasznosításra a sporteseményeken.
Az összegyűjtött ruhaneműkből kiváló poliészter készíthető, továbbá üzemanyagként is újrahasznosíthatóak.
A divatipar egyre nagyobb nyomás alá került, hogy fenntartható és etikus módon állítsa elő termékeit – állítja a BBC.
Az Egyesült Királyság parlamenti bizottsága tavaly aggályát fejezte ki a divatipar által termelt hulladékok, valamint az éghajlatra gyakorolt káros hatás növekedése miatt.
Ráadásul olyan nagy márkák is, mint a Burberry, aggasztó lépéseket tettek, például a brit cég az eladatlan termékeit elégette, mintsem áron alul értékesítette vagy újrahasznosította volna.
Az ENSZ szerint a globális divatipar az üvegházhatású gázok kibocsátásának mintegy tíz százalékáért felelős. Továbbá a globális szennyvíz húsz százaléka a divatipar miatt keletkezik.
Ahhoz, hogy egy gazdaság elegendő gyapotot termeljen, körülbelül 10 ezer liter vízre van szükség, ez egy ember tízévi ivóvíz szükséglete.
Ráadásul a textíliák 85 százalékát elégetik vagy kidobják, ugyanakkor a jelentések szerint az egy évvel ezelőtti helyzethez képest hatszázalékos javulás tapasztalható, köszönhetően azoknak a cégeknek, amelyek már tudatosan figyelnek a környezetvédelemre és a fenntartható fejlődésre.