A munkaerő-mobilitást segítik a munkásszállók

Zalaegerszeg, 2019. május 13. A 180 férőhelyes zalaegerszegi munkáshotel az avatás napján, 2019. május 13-án. MTI/Varga György
Vágólapra másolva!
A munkaerő-mobilitást átmenetileg segítő lehetőség a munkásszállók építése, hiszen egyszerre segít azoknak, akik munkahelyet keresnek, illetve azoknak, akiknek munkaerőre van szükségük – jelentette ki a pénzügyminiszter Zalaegerszegen.
Vágólapra másolva!

Varga Mihály a munkásszállók építésére szolgáló országos program első, mintegy 600 millió forintból megvalósult beruházásának avatásán hangsúlyozta:

a munkásszállók építése átmeneti megoldás.

Nem az a cél, hogy az ország egyes részei elnéptelenedjenek, hanem az, hogy azok a vállalkozások, amelyeknek munkaerőre van szükségük, hozzájuthassanak ehhez.

A 180 férőhelyes zalaegerszegi munkáshotel az avatás napján, 2019. május 13-án. Forrás: MTI/Varga György

A munkásszállók építése mellett a munkaerő mobilitását segítő támogatások is hatékonyan működnek, a munkaadók által lakhatási támogatásban részesített dolgozók száma meghaladja a 10 ezret, a számukra kifizetett támogatás pedig a 6 milliárd forintot – emelte ki a miniszter.

Varga Mihály emlékeztetett, hogy

2010-ben még csaknem 12 százalékos volt a munkanélküliségi ráta Magyarországon, amely mára 3,6 százalékra csökkent.

Az állásban lévők száma 820 ezerrel emelkedett – ebből 700 ezer a magánszférában talált munkát –, a foglalkoztatottság szintje pedig 55-ről 70 százalékra javult, meghaladva az uniós átlagot is.

Az aktívkorú népességben van még tartalék,

így a munkanélküliek támogatásával, képzésével, a közfoglalkoztatásban lévők munkaerőpiacra segítésével, a nők számára kínált rugalmasabb foglalkoztatási lehetőségek – mint a távmunka vagy a részmunkaidő – biztosításával, valamint a szépkorúak újbóli munkába állását januártól már segítő adószabályokkal lehet növelni a munkaerő-kínálatot – sorolta a politikus.

Varga Mihály pénzügyminiszter beszédet mond a 180 férőhelyes zalaegerszegi munkáshotel avatásán Forrás: MTI/Varga György

Kitért arra is, hogy tavaly – a szezonális hatásokkal kiigazított adatok szerint – öt százalékos volt a gazdasági növekedés Magyarországon, ami lehetővé teszi, hogy a lakosság életminősége közeledjen a nyugati országokhoz.

– mondta.

A reálkeresetek a múlt évben plusz egyhavi bérnek megfelelő mértékben, 8,3 százalékkal nőttek, "a kormánynak nem célja, hogy fékezze ezt az ütemet", a piac dönti el a továbbiakban is, hogy mire van lehetőség – jelezte Varga Mihály.

Varga Mihály pénzügyminiszter átadja a 180 férőhelyes zalaegerszegi munkáshotel jelképes kulcsát Balaicz Zoltán polgármesternek az épület avatásán Forrás: MTI/Varga György

Balaicz Zoltán polgármester felidézte, hogy a kormány programjára elsőként jelentkezve, 360 millió forint állami támogatással 600 millió forintból készült el az egykori munkásszálló, majd kollégium munkáshotellé alakítása.

A 180 férőhelyes, korszerű színvonalú épületet szinte teljes egészében a Flex dolgozói veszik hamarosan igénybe.

A városban 2015-től mintegy 4 ezer új munkahely jött létre, a regisztrált állástalanok aránya csupán 3 százalék. Jelentős beruházások zajlanak, köztük a járműipari tesztpálya, az M76-os gyorsforgalmi út építése, de hamarosan egymilliárd forintos felsőoktatási fejlesztés indul és 600 millió forintból duális szakképző központ építése is kezdődik – említette a polgármester.

A 180 férőhelyes zalaegerszegi munkáshotel az avatás napján, 2019. május 13-án. Forrás: MTI/Varga György

Vigh László fideszes országgyűlési képviselő egyebek mellett arról beszélt: a kormány gazdaságpolitikájának sikere teszi lehetővé azt, hogy jusson újabb fejlesztésekre. Zalaegerszeg esetében a 45 milliárd forintos költséggel épülő tesztpályát és a hozzá "okosútként" kapcsolódó M76-os beruházását említette.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!