A Sanghaji Értéktőzsdére benyújtott értesítő szerint, a Baowu veszi át a Magang részvényeinek 51 százalékát, így többségi tulajdonos lesz a vállalatban. Az összeolvadással a két acélgyártó nemzetközi erejét és jelenlétét szeretné növelni.
Emellett cél az is, hogy belföldön növeljék a profitabilitást, ezzel is felkészülve az Egyesült Államokkal folytatott kereskedelmi háborúra és annak hatásaira.
Az állami kézben lévő Bauwo egyik munkatársa elmondta, hogy ezzel a lépéssel megközelítik az évi 100 millió tonnás termelést, amely óriási előrelépés lenne a mostani 67,43 millió tonnához képest.
A Magang évi 19,64 tonnájával a két cég egyesített termelése már jócskán megközelítheti, idővel pedig le is hagyhatja a globális piacvezetőnek számító ArcelorMittal 92,5 millió tonnás éves termelését.
A forrás azonban azt is kiemeli, hogy nagy valószínűséggel szükség lesz még egy vállalatra ahhoz, hogy valóban a Bauwo legyen a világelső.
A kínai kormány kiemelten fontosnak tartja, hogy a következő években a 10 legnagyobb kínai acélgyártó feleljen az ország acéltermelésének 60 százalékáért a mostani 35 százalékkal szemben. Éppen ezért támogatják, sőt, szorgalmazzák az ilyen összeolvadásokat.
Egy szakértő szerint az összeolvadások továbbra is folytatódni fognak a kínai acéliparban. A kevesebb vállalat pedig csökkenteni fogja a túlkínálatot, valamint növelheti a versenyt a kínai vállalatok között. Kína felel a világ acéltermelésének feléjért, az idei év elején pedig 10 százalékkal nőtt a kereslet az acél iránt az országban az egyre több infrastruktúrális fejlesztés miatt.