A Hang Seng Properties Index, ami az ingatlanfejlesztők részvénymozgását kíséri figyelemmel és listázza, 19 százalékkal esett vissza áprilisi csúcspontja óta.
Hongkongban a legdrágábbak az ingatlanok a világon: a helyiek és a nemzetközi befektetők egyaránt komoly pénzekkel szálltak be a pénzügyi központban épülő kisméretű lakások piacára.
A csökkenés az év elején kezdődött, ugyanis az amerikai-kínai vámháború, valamint a kínai gazdaság lassulása is hatással volt a város gazdaságára.
A tiltakozások óriási nyomást gyakoroltak a fejlesztők részvényeire, az emberek aggódnak, mivel senki sem tudja, mikor ér véget a tiltakozási hullám. Az ingatlanpiaci vásárlói hangulat pedig egyértelműen romlik"
– nyilatkozta Louis Wong, a Phillip Capital Management igazgatója.
Hongkong gazdasága a második negyedévben csak 0,6 százalékkal nőtt az egy évvel korábbi adathoz képest, ami az évtized legalacsonyabb növekedési üteme.
A fejlesztők egyelőre leálltak, figyelnek és kivárnak"
– tette hozzá Wong.
Az új lakások értékesítése az elmúlt három hónapban 60 százalékkal esett vissza az első negyedévhez képest – olvasható ki a Midland ingatlanügynökség adataiból. Eközben a Knight Frank ingatlanügynökség adatai azt mutatják, hogy
Hongkong lakásértékesítési volumene, csak júliusban, 21 százalékkal csökkent tavaly júliushoz képest.
A vállalat úgy véli, hogy a hongkongi lakáspiac további 5 százalékkal fog csökkeni az év második felében.
A Sun Hung Kai Properties – ami Ázsia harmadik leggazdagabb családjának kezében van – április óta 115 milliárd hongkongi dollárt vesztett, vagyis az akkori piaci értékének egyharmadát. és további számos ingatlanfejlesztő vállalat – mint például a Swire Properties, a Henderson Land Development vagy a Sino Land – részvényei is több mint 20 százalékot zuhantak április óta.