A Google társalapítója szívesen fektet részvényekbe, több cég papírjait birtokolja, de a kedvencei a következők:
Az Amazon alapítója szintén többféle részvényt tart a portfóliójában, de ő inkább hosszabb távra tervez. Számára az elsődleges szempont a választáskor, hogy az adott cégek hosszú távon jelentsenek jó befektetést, és idővel mutatkozzon meg a fontosságuk. A legtöbb pénzt ezért ezekbe a részvényekbe tette bele:
Carlos Slim mexikói milliárdos és üzletember, a Telmex, az América Móvil és a Grupo Carso tulajdonosa, aki valamikor a világ leggazdagabb embere is volt. Befektetéseit amennyire lehet, diverzifikálja, azaz széles befektetési palettával rendelkezik. Elsősorban az alábbi cégekre szavaz:
A Facebook első emberének fantáziáját főként a startupok mozgatják meg, közülük is elsősorban azokba fektet, amelyek a mesterséges intelligencia és a szoftverfejlesztések területén érdekeltek:
A Microsoft társalapítója kemény üzletember ugyan, de filantróp tevékenységéről is ismert. Ez az elkötelezettség - legalábbis részben - megjelenik befektetési döntéseiben is, ugyanis a következő részvényeket részesíti előnyben:
A világ legnagyobb luxuscégének, az LVMH-nak a feje, mondhatni "marad a kaptafánál", hiszen legszívesebben a saját cégeibe fektet be:
Az „omahai bölcs" a világ egyik legismertebb befektetője, akinek lépéseit világszerte rengetegen nyomon követik, hiszen befektetéseivel eddig a legtöbbször az amerikai tőzsdékénél nagyobb nyereséget sikerült elérnie. Kedvencei a bankok és a médiavállalkozások, de más részvényeket is szívesen tart a portfóliójában, amelynek legfontosabb elemei a következők:
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.