Az azonnali átutalás bevezetése dinamizálni fogja a gazdaságot

Patai Mihály, a bankszövetség elnöke, interjú
Vágólapra másolva!
Az azonnali átutalási rendszer bevezetésének érzékelhető hatása lesz, dinamizálni fogja a gazdaságot – mondta Patai Mihály, a jegybank alelnöke.
Vágólapra másolva!

Kifejtette: az új rendszer bevezetésének egyik célja az volt, hogy csökkenjen a készpénzhasználat, mert a készpénznél nincs drágább, és az a legkevésbé biztonságos. A legbiztonságosabb az elektronikus pénz.

A készpénz visszaszorulása pedig fehéríti, dinamizálja a gazdaságot,

segít a magánszemélyeknek és a vállalkozóknak abban, hogy dolgozzon a pénz, mert "a szorgalmas pénz jó, a lusta pénz nem jó" – mondta az alelnök.

Patai Mihály, a jegybank alelnöke Fotó: Hajdú D. András [origo]

Patai Mihály szerint nem kell attól tartani, hogy a március 2-tól bevezetett új rendszer működése együtt jár majd a csalások számának emelkedésével, ahogyan attól egyesek tartanak.

A csalás elleni szoftverek ugyanúgy működnek a bankrendszerben, ráadásul a Magyar Nemzeti Bank (MNB) meg is követelte, hogy a csalás elleni rendszert a bankok fejlesszék fel a korábbi rendszerhez képest.

A Pénz7 programsorozat ösztönzi, hogy minél több vállalkozó legyen

lkezdődött a mintegy 200 ezer diák pénzügyi ismereteit erősítő Pénz7 programsorozat, amely a vállalkozóvá válást ösztönzi - mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára a XIII. kerületi Herman Ottó Általános Iskolában tartott előadásán.

Az alelnök kitért arra is, hogy

a bankok nem fogják az új rendszer fejlesztési költségeit áthárítani az ügyfelekre.

Ebben is konszenzus van az MNB és a bankok között – mondta.

Egyébként azzal, hogy megnő a pénz forgási sebessége, megnő a forgalom, és bár a bankok egységnyi jövedelme kisebb lesz, az összjövedelmük nagyobb – mutatott rá.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!