Március 1. és április 4. között Kína összesen 10,2 milliárd jüan (1,45 milliárd dollár) értékben exportált orvosi eszközöket, hogy ezzel segítse a koronavírus-járvány elleni küzdelmet. Ahogy ugyanis Kínában javult a járványhelyzet, úgy alakult ki egyre komolyabb eszközhiány a világ más térségeiben. Különösen, hogy Európában és az Egyesült Államokban hatalmas terhet jelent a járvány az egészségügyi rendszerekre nézve.
A kínai Global Times összesítése szerint a világ második legnagyobb gazdasága a vizsgált időszakban maszkból exportálta a legtöbbet. Az összesen 3 milliárd 860 millió darab maszk értéke 7,72 milliárd jüan volt.
Ezen kívül a kínai kivitel részét képezte még 37 millió 520 ezer darab védőruha (910 millió jüan), 2 millió 410 ezer darab speciális lázdetektor (331 millió jüan), valamint 16 ezer darab lélegeztetőgép (310 millió jüan) – írja az RT.com.
A kínai Kereskedelmi Minisztérium közlése szerint az orvosi felszerelések exportja jelentősen megnőtt az elmúlt időszakban, és a kormány nem is vet ki semmilyen korlátozást ezek kivitelére. Szombatig összesen 54 ország és 3 nemzetközi szervezet kötött valamilyen, orvosi felszereléseket érintő kereskedelmi szerződést Pekinggel.
A minisztérium arra is reagált, hogy több európai ország jelezte, hibás orvosi felszereléseket kaptak. A pekingi kormány erre hangsúlyozta, minden ilyen feltárt esetben súlyos büntetésre számíthatnak a gyártók.
Mint ismeretes, Kína volt az első ország, melyet elért az új típusú koronavírus-járvány, még tavaly év végén. Később a koronavírus világjárvánnyá vált, és globálisan több mint 1,25 millió beteget regisztráltak.