Szijjártó Péter elmondta, hogy a beruházásoknak köszönhetően
4000 munkahelyet mentenek meg Heves megyében.
Demjénben az egri borvidék és -kultúra fellegvárának számító Egri Korona Borház is bejelentette beruházását, amely nem a klasszikus tevékenységéhez tartozik, hanem a gombatermesztéshez. Egy olyan beruházás, amellyel ez a vállalat is több lábon áll majd, amelynek köszönhetően nemcsak átvészeli a válságot, hanem a válság után induló új világgazdasági versenyben olyan startpozícióból indul, amely kedvezőbb a válság előttinél - közölte a miniszter.
A beruházás értéke 564 millió forintot tesz ki, amellyel az Egri Korona Borház megteremti magának azt a lehetőséget, hogy
a gombatermesztés esetében az alapanyagok rendelkezésre állása kiszámítható legyen.
Olyan raktár jön létre, olyan gépeket vásárolnak és olyan technológiát állítanak szolgálatba, amely a gombatermesztési kapacitásokat jelentős mértékben növeli majd. Az egri borház által külföldön értékesített gombamennyisége az össztermelés felét adja jelenleg, és a kapacitás növekedésével a magyar gomba újabb exportpiacokon jelenik majd meg.
Szijjártó Péter kiemelte: a világjárvánnyal szembeni védekezés első szakaszát Magyarország megnyerte, ez az első szakasz alapvetően az egészségügyi kérdésekre koncentrált, most azonban a gazdasági védekezés időszaka következik.
A cél megvédeni az összes olyan munkahelyet, amely veszélybe került, illetve pótolni minden elvesztett munkahelyet.
A miniszter szerint az elmúlt időszak teljesítménye feljogosít arra, "hogy legyen annyi önbizalmunk, hogy minden túlzás nélkül azt a célt is kitűzhessünk magunk elé, hogy több munkahelyet teremtsünk, mint amennyi elvész a válság miatt".
Szijjártó Péter emlékeztetett, hogy
a versenyképesség-növelő támogatási programban országosan 806 magyar vállalat kötelezte el magát 377 milliárd forintnyi beruházás mellett, amelyhez a kormány 169 milliárd forint támogatást ad, és amellyel 143 ezer 618 munkahelyet véd meg.
Rácz József, a Magyar Gomba Kertész Kft. ügyvezető igazgatója arról beszélt, hogy a veszélyhelyzet idején sem váltak meg egyetlen dolgozójuktól sem, és ezzel az 564 millió forintos beruházással jelentős kapacitásnövelést érnek el, és jó reményeik vannak arra, hogy a legnagyobb német áruházláncok beszállítói lehetnek.