Újabb 19 munkásszállás létrehozását támogatja a kormány

BODÓ Sándor; VARGA Mihály; NÓGRÁDI Zoltán; JUHÁSZ Tünde; B. NAGY László
Mórahalom, 2019. július 5. Bodó Sándor foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkár, Nógrádi Zoltán (Fidesz-KDNP) polgármester, Varga Mihály pénzügyminiszter, B. Nagy László, a térség fideszes országgyűlési képviselője és Juhász Tünde kormánymegbízott (b-j) a mórahalmi Szent Benedek Munkásszálló átadásán 2019. július 5-én. A kétszintes, 20 lakóegységes, 94 férőhelyes munkásszállás 441 millió forintos költségből épült fel. MTI/Kelemen Zoltán Gergely
Vágólapra másolva!
Országszerte mintegy 2400 férőhellyel létesülhetnek munkásszállások az ezt támogató kormányzati program negyedik kiírásának forrásaiból - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szombaton.
Vágólapra másolva!

– A 19 új létesítménnyel a támogatott fejlesztések száma az első három körhöz képest kis híján megkétszereződik – mondta Bodó Sándor, a szaktárca foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára, hangsúlyozva azt is, hogy a mintegy 5,6 milliárd forint összértékű beruházások a dolgozók lakhatásának elősegítésével tovább javítják a helyi munkaerőpiaci feltételeket.

Több mint 2500 férőhely két év alatt

A magyar gazdaság folyamatos növekedéséhez elengedhetetlen, hogy a vállalkozások számára kellő számban legyen elérhető a megfelelően képzett munkaerő. A Munkásszállások kialakítása program célja a Magyarországon hagyományosan alacsony munkavállalói mobilitás élénkítése, a munkaerőpiaci kereslet és kínálat területi egyensúlyának megteremtése.

Bodó Sándor foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkár, Nógrádi Zoltán (Fidesz-KDNP) polgármester, Varga Mihály pénzügyminiszter, B. Nagy László, a térség fideszes országgyűlési képviselője és Juhász Tünde kormánymegbízott (b-j) a mórahalmi Szent Benedek Munkásszálló átadásán 2019. július 5-én. A kétszintes, 20 lakóegységes, 94 férőhelyes munkásszállás 441 millió forintos költségből épült fel Forrás: MTI/Kelemen Zoltán Gergely

Bodó Sándor emlékeztetett, hogy az első három kiírás során a támogatás célcsoportja az önkormányzatok, az önkormányzati társulások, és az ezek tulajdonában álló gazdasági társaságok voltak.

2017 és 2019 között 20 munkásszállás létesítésére irányuló projekt kapott mintegy 6,7 milliárd forint támogatást,

2595 férőhely kialakítását lehetővé téve.

Egyre szélesebb kör fér hozzá a támogatáshoz

Közölték: a piac jelzéseire reagálva többször módosult a program szabályozása, a támogatáshoz egyre szélesebb kör, egyre előnyösebb feltételekkel juthatott hozzá.

A program negyedik, tavaly októberi meghirdetésétől már a legfeljebb 12 ezer embert foglalkoztató, legalább három lezárt üzleti évvel rendelkező, magántulajdonban álló gazdasági társaságok is pályázhattak munkásszállások kialakítására. A támogatás legalább 80 munkavállaló elszállásolására alkalmas munkásszállások építéséhez vagy felújításához, a beruházás célját szolgáló új tárgyi eszközök beszerzéséhez nyújtható.

A program még hatékonyabb megoldást kínál a strukturális munkaerőhiánnyal küzdő térségekben jelentkező kihívásokra azzal, hogy a kedvezőbb pályázati feltételek szerint a vállalkozások a támogatás segítségével létrehozandó munkásszállásokon

nemcsak saját dolgozóikat helyezhetik el, hanem a térség más foglalkoztatóinak munkavállalóit is elszállásolhatják

- írta a közleményben az ITM.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!