Az MNB Digitális Diákszéf mobilapplikáció célcsoportja elsősorban az általános iskolás korosztály. A projekt az első fázisban összesen 45 oktatási intézményre fókuszál az ország összes megyéjéből és a fővárosból, de az applikációba más magyarországi általános iskolában tanuló diák is regisztrálhat.
A résztvevő 8 és 14 év közötti tanulók digitális érmeket, illetve az ezekből összeálló érem-sorozatokat – például magyar királyokat vagy magyar várakat ábrázoló érmeket – gyűjthetnek a saját Digitális Diákszéfjükben. Az alkalmazás lehetőséget biztosít ezek egymás közötti cseréjére is, valamint
a tanév során meghirdetett beváltási időszakokban a tanulók különféle értékes tárgyi ajándékokra (pl. játékok, belépőjegyek) válthatják majd be az összegyűjtött érmeket.
A digitális érmek gyűjtésén és cseréjén túl a mobilapplikációban további funkciók is elérhetők lesznek.
A diákok például megtakarítási célokat határozhatnak meg maguknak, illetve egy-egy érem-sorozat minden elemének összegyűjtésekor jutalomérmeket is kapnak.
A Digitális Diákszéf program elindításával az MNB és a Pénziránytű Alapítvány célja a diákok és a családok segítése a korszerű pénzügyi, digitalizációs és fenntarthatósági ismeretek megszerzésében. A kutatások szerint a családok anyagi biztonsága, a pénzügyi sérülékenység csökkentése szorosan összefügg bizonyos pénzügyi viselkedésformák elsajátításával, amelyek már gyermekkorban megalapozhatók: ilyenek többek között a kiadások és bevételek nyomon követése, a pénzügyi célok, tervek kitűzése és a rendszeres megtakarítási aktivitás.
Forrás: Pénziránytű.hu