A kínai Fosun, melyhez a tavalyi bedőlés után a vállalat maradéka és a névhasználat került, tulajdonosként újraindítaná a patinás utazási irodát, mely fénykorában évente több százezer ember üdültetéséért felelt és több tízezer embernek adott munkát.
A vállalatnál a tervekről annyit árultak el, hogy
"akár már ebben a hónapban"
is megtörténthet az újraindulás, közelebbit azonban egyelőre nem tudnak mondani, mert minden a hatósági jóváhagyástól függ.
A brit sajtóban felidézik, hogy tavaly novemberben - a cég szeptemberben jelentett csődöt - a Fosun turisztikai vállalatcsoport elnöke úgy fogalmazott, a Thomas Cook márkanevet "olyan brandnek tekintik a csoporthoz tartozók közül, melynek értékében mindig és minden kétséget kizáróan bíztak" a vezetők.
A Fosun korábban 11 millió fontot (ma kb. 4,3 milliárd forint) fizetett a névhasználatért és a cég webes portáljáért, valamint néhány, a csoporthoz tartozó hotelmárkáért.
Amikor a Thomas Cook tavaly csődöt jelentett, összesen mintegy 150 ezer nyaralójuk ragadt külföldön, akik kormányzati segítség nélkül nem tudtak hazajutni. Számukra akkor a brit kormány - más országokkal együttműködve - minden idők legnagyobb hazatelepítési légi hídját szervezte meg. Utoljára ennyi embert csak a második világháború ideje alatt, Dunkirkből kellett hazaszállítaniuk.
A Sky News megjegyzi, a Fosun szándéka a márka újraindítására különösen figyelemre méltó akkor, amikor a koronavírus-járvány legnagyobb veszteseinek egyike épp a globális turizmus. Ugyanakkor, ha szeptemberben esetleg megvalósul az újraindulás, akkor az épp a csőd utáni egy éves évfordulóra esne.