Szijjártó Péter hozzátette: összesen 6,3 milliárd forint értékben jön létre beruházás a megyében, melyhez a kormány 2,8 milliárd forint támogatást biztosított.
A rétsági AFT Hungary Kft. 500 millió forintos beruházásához 250 millió forinttal járul hozzá az állam.
A miniszter elmondta: az amerikai tulajdonú vállalat a fejlesztéssel a legmodernebb technológiát állítja üzembe, háromszorosára növelve termelési kapacitását, a támogatás 117 dolgozó munkahelyét védi meg.
Szijjártó Péter a szerződésátadási ünnepségen leszögezte:
a világjárvány idején a kormánynak kötelessége biztosítani az emberek életét, egészségét, az ország működőképességét, aminek alapja, hogy a gazdaság működjön.
A magyar gazdaság nem a nemzetközi hitelektől, hanem a magyar emberek munkájától sikeres, a kormány ezért fogott össze azokkal a vállalatokkal, amelyek a legnehezebb helyzetben sem az elbocsátás, hanem a beruházás mellett döntöttek - tette hozzá.
Nem a munkanélküliség finanszírozására, hanem a munkanélküliséggel szembeni harc finanszírozására csoportosítottuk át az ország gazdasági, pénzügyi erőforrásait"
- fogalmazott, hozzátéve: a nehéz helyzetben beruházó vállalatok hosszú távon versenyelőnyre tesznek szert.
A tárcavezető kitért arra, hogy a magyar gazdaság zászlóshajója az autóipar, amelyet több mint 200 vállalat képvisel Magyarországon, több mint 170 ezer embernek ad munkát, és a feldolgozóipari kibocsátás 30 százalékát állítja elő.
Balla Mihály (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője nagyon fontosnak nevezte a kormány által nyújtott támogatást. Elmondta, a legtöbb rétsági cég exporttevékenységet folytat, ezek a vállalatok adják a Nógrád megyei export közel 18 százalékát.
Kurusa Ádám, az AFT Hungary Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: értékesítésük 50 százaléka az autóiparhoz kapcsolódik.
Ennek 80 százalékát elveszítették április és június között a koronavírus okozta válságban, de büszkék arra, hogy egyetlen dolgozójuktól sem váltak meg.
A kft. beszállítója az elektromos autózásban meghatározó Tesla és Jaguár cégeknek,
és mint Kurusa Ádám elmondta, az autóipari beszállítás mellett visszatérnek az orvosi eszközök piacára, és jó esélyekkel indulnak a repülőgépek alkatrészeinek gyártásában is.
A nyilvánosan hozzáférhető adatok szerint az AFT-Hungary a 2019. július 1. és a 2020. június 30. közötti üzleti évében 1,958 milliárd forint nettó árbevétel mellett 74,62 millió forint adózott eredményt ért el, míg az előző üzleti évet a társaság 2,645 milliárd forint bevétellel és 118,5 millió forint adózott veszteséggel zárta.