A lakáshiteleket a koronavírus-válság alatt is töretlen folyósítás jellemezte, és ezzel összhangban a februárban folyósított 68,7 milliárd forintos volumen is 16,9 százalékkal haladta meg a januári csalódást keltő értéket. A tavaly februári értéktől viszont még 8,7 százalékos elmaradás tapasztalható, így van még tér a további növekedésre. Ugyanakkor továbbra is elmondható, hogy a lakáshitelek nem estek tartósan vissza, hiszen az év eleji csökkenést már a következő hónapban korrigálták - írja elemzésében a Bank360.
A jelzáloghitelek továbbra is vonzóak, hiszen a lakáshitelek átlagos évesített kamatlába még tovább tudott csökkenni februárban. A februári 3,94 százalékos érték ugyanis alatta maradt a decemberi és januári 3,97 százalékos értékeknek.
A babaváró hitelek folyósítását a lakáshitelekhez hasonló folyamatok jellemezték az év elején. A februári 46,8 milliárd forintos volumen szintén azonnali korrigálást jelent a januári abszolút mélypont után, összesen 31,4 százalékkal növekedett az előző hónaphoz képest a kedvezményes állami hitel folyósítása. Ezzel együtt is a kihelyezett babaváró hitelek szintje még 17,1 százalékkal maradt el a tavaly februári értéktől.
A személyi kölcsönökből 30,3 milliárd forintot folyósítottak februárban, ami 32,8 százalékkal haladta meg az előző havi értéket, ugyanakkor 35,3 százalékkal marad el a tavaly februári szinttől.
"Bár ez a folyósítási szint önmagában nem lenne különösen magas, a járvány során gyakorlatilag lefeleződött hiteltípus esetében tavaly március óta nem mértek ekkora folyósítást, és először került ismét 30 milliárd fölé a szint koronavírus-válság alatt" – közölteVarga Zsombor, a Bank360 elemzője.
Mindemellett továbbra is messze járnak a válság előtti szintektől a személyi hitelek, ugyanakkor ez az adat lehet az első jele a hiteltípus visszakapaszkodásának.