1805-ben két fiatal vállalkozó összefogott, hogy létrehozzák a független pénzügyi partnerség új formáját, amelyet később „magánbankként" ismert meg a világ.
A bank teljes története során csupán 43 ember - mind férfi - emelkedett a Pictet partneri rangjára. A genfi központból több mint 600 milliárd frank (195 ezer milliárd forint) vagyont felügyelnek, amely messze meghaladja a nagyobb, nyilvános tőzsdén jegyzett társaik felügyelte vagyont.
A genfi Banque De Candolle Mallet & Cie néven megalakult társaság kezdetben az árukereskedelmre öszpontosított, de hamarosan felhagyott a kereskedéssel, hogy az ügyfeleik pénzügyi és kereskedelmi tevékenységét segítse, és a vagyonuk kezelésével kapcsolatos tanácsadásra összpontosítson.
Az egyik alapító, De Candolle 1841-es halálakor a felesége unokaöccse, Edouard Pictet csatlakozott a partnerséghez. A Pictet nevet és a családi köteléket azóta is őrzi a társaság, noha csak
1926-ban változtatták meg a nevét Pictet & Cie-re.
1890 és 1929 között a bank jelentős növekedésen ment keresztül. Az 1930-as évek nagy gazdasági válsága és a második világháború miatti stagnálás után a Pictet az 1950-es években kezdett újra terjeszkedni.
Ahogy a nyugati világ újra a gazdasági növekedés időszakába lépett, a bank is kezdett egyre inkább kilépni a globális színtérre és több fiókot nyitott a tengerentúlon is.
2011-től a Pictet Svájc harmadik legnagyobb vagyonkezelő társaságának,
és egyben Európa egyik legnagyobb magánkézben lévő bankjának számít.
A Pictet évszázadok óta ragaszkodik az óvatosság és a titoktartás elvéhez. Ugyanakkor mindent megtesznek, hogy a hagyományok mellett a modern pénzügyi szektorhoz is illeszkedjenek.
Legújabb stratégiájukban Ázsiát, a vagyonteremtés epicentrumát célozták meg, és ügyfeleik között mára jócskán megtalálhatóak a robbanásszerűen megggazdagodott ázsiai üzletemberek.
Nem titkolt céljuk, hogy a távoli régióban is betörjenek a top 10 magánbank közé. Ehhez azonban új - és potenciálisan kockázatosabb - befektetési eszközök felkarolása is szükséges, ami eddig távol állt az intézmény óvatos szemléletétől.