A koronavírus-járvány kitörése óta, világszerte még jobban megszaporodott a plasztikai műtétek száma. Ez egyrészt annak köszönhető, hogy az otthoni munkavégzés miatt gyakoribbá váló online találkozókon annyi ideig és olyan részleteiben látjuk az arcunkat, mint azelőtt soha. Másrészt pedig a karantén lehetővé teszi, hogy egy komolyabb beavatkozás után az otthonában pihenhessen a páciens, és ehhez nem is kell szabadságot kivennie.
A jelenség nem újkeletű, írja a növekedés.hu cikkében.
A plasztikai sebészek által csak "Zoom Boom"-nak emlegetett hullám előtt pár évvel a "Snapchat diszmorfia" miatt feküdtek sokan a kések alá, hogy aztán minél vékonyabb orral, teltebb ajkakkal vagy íveltebb szemöldökkel készíthessék el a szelfijeiket.
A szakemberek ugyan felhívják a figyelmet, hogy a rossz megvilágítás, a nem megfelelő szög, a képernyő felbontása stb. torzíthatják a képet, de ez nem sok pácienst térít el a műtéttel kapcsolatos döntésétől.
Manapság az injekciós feltöltéseket kérik a legtöbben, ezután következnek a sebészeti beavatkozást igénylő mellnagyobbítás és zsírleszívás. Változatlan sláger a botoxkezelés, és a különböző, arcfelszínt javító kezelések is, valamint a dekoltázsfeszesítés is nagyon keresett. A férfiak körében pedig egyre többen választják a hajbeültetést.
Képes összeállításunkban a budapesti plasztikai sebészek árait összehasonlítva összeszedtük, hogy átlagosan mennyibe kerülnek a legnépszerűbb szépészeti beavatkozások.