A tiltakozás része volt az Extinction Rebellion, fosszilis tüzelőanyagok használatát támogató szervezetek elleni kampányának. Az aktivisták idén tavasszal már a Barclays és a HSBC londoni központjában is törtek ablakokat.
A tüntetők vádjai azonban nem teljesen alaptalanok, hiszen a 2021-es fosszilis tüzelőanyagokkal kapcsolatos pénzügyi jelentés, a „Banking on Climate Chaos" szerint a JPMorgan a fosszilis tüzelőanyagok legnagyobb finanszírozójaként szerepelt 2016 és 2020 között. 2016 óta a világ 60 legnagyobb bankja 3,8 billió dollárt (kb. 1120 billió forint) öntött fosszilis tüzelőanyagokba, annak ellenére, hogy többen is elkötelezték magukat a 2015-ös éghajlatváltozásról szóló Párizsi Megállapodás mellett.
A dokumentum szerint a pénzintézetek 2020-ban valójában többet fektettek a fosszilis tüzelőanyagokba, mint 2016-ban.
A JPMorgan pedig az első helyen volt a bankok azon listájának élén, amely a legmagasabb - 2016 óta 317 milliárd dolláros (kb. 93 100 milliárd forint) - finanszírozást nyújtotta a fosszilis tüzelőanyag-szektornak.
A tüntetők gondoskodtak arról, hogy az épületben vagy annak közelében senkit se veszélyeztessenek, és az üvegek betörése után megvárták a rendőrök kiérkezését a helyszínre.