Az úgynevezett legyezés a horgászat egy speciális módszere, amely során azokat a halakat veszik célba, amelyek a víz felszínén keresik a táplálékukat. A más szóval légyhorgászat, nevét a használt csalikról kapta, amelyeket „legyeknek" neveznek, és a halak eleségének tekinthető, kisebb rovarok utánzására készültek.
Kenyában nagy múltra tekint vissza a legyezőhalászat, amely szorosan kapcsolódik annak gyarmati múltjához. A 19. század fordulóján a britek sok hegyi patakba telepítettek pisztrángot és ebben az időszakban alakult a Kenya Fly Fishers 'Club (KFFC) is, amely Afrika legrégebbi horgászklubja. A Mathioya-völgyben található 102 éves intézmény egyre nagyobb számban fogadja külföldről a pecázni vágyókat. Emellett pedig mind több és több kenyai magánszemély és vállalkozás kezd érdeklődni a sport iránt, amelyet sokáig elutasítottak és kizárólag a fehérek hóbortjának tartottak.
A rajongói szerint a helyi szabadidős horgászat a kenyai patakok és tavak tisztaságának és halpopulációinak megőrzésében is segíthet, valamint még tovább lendíthet egy már amúgy is jövedelmező helyi iparágat, a légykötözést.
Kenya mára a világ egyik legnagyobb műcsali szállítója.
A helyi kézművesek évtizedek óta látják el a halászokat Norvégiától Új-Zélandig a kézi készítésű csalikkal.
Egyes becslések szerint az Európában használt legyek közül minden harmadik Kenyából származik, de milliókat szállítanak az Egyesült Államokba, Kanadába és más fontos halászati piacokra is.
Az országszerte egyre növekvő számú műhelyben a flamingó tollaktól kezdve a szőrmén át a textilig, a legkülönfélébb anyagokból készülnek a legyek a világ sporthorgászainak és azoknak a turistáknak, akik a kenyai vizekre "eveznek" pecázni.