A jelentés szerint, ha az Egyesült Királyság 2025-ig négynapos munkahétre tér át, a szén-dioxid kibocsátás 127 millió tonnával, több mint 20 százalékkal is csökkenhet, ami nagyjából megegyezik azzal, mintha a szigetország teljes személygépkocsi-flottáját kivonnák az utakról.
A kutatók rámutattak, hogy
a rövidebb munkahét, az Egyesült Királyság városaihoz hasonlóan a világon mindenhol jelentősen csökkentené a munkába járók számát, és így az általuk okozott szén-dioxid-kibocsátást.
Emellett az áramfogyasztás is csökkenne, hiszen az öt napon át nyitva tartó irodák nagyobb fogyasztással üzemelnek, mint a rövidebb munkaidő esetén.
A négynapos munkahét lassacskán egyre nagyobb teret hódít, mind az egyes cégeknél, mind a kormányoknál. Spanyolország és Skócia "nemzeti tesztprogramot" is tervez, amely keretében több tucat vállalat közreműködésével próbálják ki az új munkarendet.
A nagy cégek, mint például a Microsoft és az Unilever bizonyos piacokon már tesztelik az ötletet. Habár esetükben a fő motiváció az, hogy jobbá tegyék az alkalmazottaik életét, hiszen számos kutatás is rámutatott arra, hogy
a rövidebb hét növelheti a termelékenységet, azáltal, hogy a dolgozók koncentráltabbak és frissebbek.
Emellett azonban egyre több vállalat azt is felismeri, hogy a kurtább munkarenddel egyúttal a környezetre gyakorolt káros hatásukat is csökkenthetik.