Az átadáson Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, a térség fideszes országgyűlési képviselője és a dombóvári választókerület Fidesz-KDNP-s képviselőjelöltje elmondta: a most elkészült csarnok építését a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) 307 millió forinttal támogatta.
Hozzátette:
2016 óta a dombóvári és a bonyhádi járás vállalkozásaihoz csaknem 9 milliárd forint forrás érkezett a GINOP-ból,
ennek is köszönhető, hogy Tolna megyében Paks mellett ennek a térségnek a gazdasága fejlődik a legdinamikusabban.
Úgy fogalmazott, hogy 2010 óta nagyot lépett előre Magyarország és a Kárpát-medence, míg a szocialista kormány utolsó évében 6,9 százalékos volt a gazdaság visszaesése, ezzel szemben 2021-ben 7,1 százalékos volt a növekedés.
Az államtitkár szerint a gazdasági eredmények tették lehetővé a világszerte elismert, magyar családpolitikai intézkedéseket. Az elmúlt években javultak az ország 1981 óta romló demográfiai mutatói, remélhetően a 2030-as évek elejére elérjük a 2,1-es termékenységi arányszámot - jegyezte meg.
Süli János, a paksi atomerőmű bővítéséért felelős tárca nélküli miniszter, a paksi választókerület KDNP-s országgyűlési képviselője és a választókerület Fidesz-KDNP-s képviselőjelöltje hangsúlyozta, hogy az új atomerőmű építése mellett a térség fejlesztése is fontos; élhetővé kell tenni a régiót, és meg kell állítani Tolna és Baranya megyéből az elvándorlást.
"Ha április 3-án megkapjuk a bizalmat, folytatódhat a térség fejlesztése" - mondta.
Arra is kitért, hogy az Oroszország ellen hozott szankciók egyike sem érinti a Paks II. projektet. Azok az amerikai, francia és német cégek is tovább tudják végezni a munkát, amelyek a fővállalkozó Roszatommal szerződtek - tette hozzá.
Ferencz Kornél, a Vertikál csoporthoz tartozó cég vezérigazgatója elmondta, hogy
a lezárult fejlesztéssel 1.300 négyzetméterről 2.000 négyzetméterre bővült az üzemcsarnok területe,
a GINOP 50 százalékos támogatásával most induló projekt keretében infrastrukturális és technológiai fejlesztéseket végeznek majd.
A több telephelyen 150 embert foglalkoztató zrt. a dombóvári üzem 60 fős létszámát 35-tel növeli - tette hozzá. A cég - amelynek elődje, a Sárrét-Plast Kft. 2015-ben vásárolta fel a 60 éves ipari múlttal rendelkező Dombóvári Műanyagipari Kft.-t -, háztartási eszközök alkatrészeit és hulladékgyűjtő edényeket gyárt Dombóváron.
A zrt. 2020-ban 2,18 milliárd, 2021-ben 4,01 milliárd forint nettó árbevételt ért el; a vezérigazgató közlése szerint idén további 20-30 százalékos árbevétel-növekedésre számítanak.