A Transport for London még külön irányítóközpontot is létrehozott a gyászszertartás kapcsán, ugyanis a tervek szerint több mint 1 millió ember utazik a brit fővárosba, hogy lerója végső tiszteletét a királynő előtt. II. Erzsébet temetése szeptember 19-én lesz.
Az „Erzsébet-vonal" elindításáról a Londoni Közlekedési Vállalat (TfL) biztosa, Andy Byford így nyilatkozott:
Nem hiszem, hogy túlzás azt állítani, hogy a mostani a legnagyobb kihívás, amellyel a TfL valaha is szembesült – még az olimpiánál is hatalmasabb. Nekünk pedig meg kell felelnünk ennek a kihívásnak."
A Londoni Közlekedési Vállalat mellett a nemzeti vasúttársaságok is további - főként éjszakai - vonatokat fognak indítani, sőt, még egyes felújítási munkákat is elhalasztottak a járművek közlekedése miatt.
II. Erzsébet királynő életének 97., uralkodásának 71. évében, a múlt csütörtökön halt meg Balmoralban, a királyi család nyári skóciai rezidenciáján. Koporsóját a londoni parlament legősibb épületében, a Westminster Hallban ravatalozzák fel, A koporsót kedd este repülőgéppel szállították át a skót fővárosból, Edinburghból Londonba, és vitték a brit királyi család első számú londoni rezidenciájára, a Buckingham-palotába. Innen kerül majd át szerda délután az 1097-ben épült Westminster Hallba, a négynapos ravatalra.
Így nem meglepő, hogy a Buckingham-palota közelében található állomások már most is rendkívül forgalmasak, ezért a Transport for London arra kérte az utasokat, hogy lehetőség szerint kerüljék el a Green Parkot.
A főváros központja is várhatóan igen zsúfolt lesz az elkövetkező napokban, ezért a fővárosi Közlekedési Vállalat az autózást sem javasolja ott az embereknek.
Eközben a Heathrow repülőtérre érkező járatokat jórészt átirányítják, hogy a légi járművek hangja ne zavarja a királynő búcsúztatása kapcsán rendezett ünnepélyes felvonulásokat.