Ezerszer hallottad már, hogy napi 2-3 liter vizet kellene meginnod ahhoz, hogy hidratáld a testedet, és a bőröd is szép legyen? Mégis, sokszor a nap végén azon kapod magad, hogy alig ittál meg fél liter folyadékot? Kiszárad a bőröd, székrekedés gyötör? Enervált vagy? Nos, ez baj és a problémával nem vagy egyedül. Sokan még mindig nem is gondolják, hogy mennyire fontos a vízivás, pedig ha erre jobban odafigyelnénk, akkor sokkal egészségesebb és kiegyensúlyozottabb életet élhetnénk. Egy kutatás szerint a lakosság több mint fele nem is tudja, hogy mennyi vizet iszik, nem követi azt, holott kiváló applikációk is a rendelkezésünkre állnak már. Vannak, amelyekkel nem csak rögzíthetjük hogy mennyit iszunk, hanem figyelmeztetnek is, hogy itt az ideje egy pohár víznek. Ennek ellenére, a lakosság közel hat százaléka saját bevallása szerint nem is iszik vizet, helyett a cukros vagy cukormentes üdítőket preferálja, ami rengeteg problémát vet fel. Nos, ezen az egészségünk érdekében mindenképpen változtatni kell, de nem mindegy, hogyan.
Köztudott, hogy a csapvizet nagyon sokan nem szeretik: vagy az ízét érzik kellemetlennek, vagy attól félnek, hogy sok szennyeződés kerül bele. Bár hazánkban nem súlyosan szennyezett a csapvíz, lehetnek benne olyan anyagok, növényvédőszerek, gyógyszermaradványok, hormonok stb., amelyek nem tesznek jót az egészségünknek. Így a legtöbben palackos ásványvízzel oltják a szomjukat, ami szintén sok problémát felvet. Vannak, amelyeket ásványi anyag tartalmukból kifolyólag nem érdemes napi szinten fogyasztani, ráadásul sokba is kerülnek, plusz haza is kell cipelni azokat. Külön gond a palackok eltüntetése, egy háztartás hatalmas mennyiségű műanyagszemetet halmoz fel akár csak egy hónap alatt. Az is problémát okoz, és visszavetheti a vízfogyasztásunkat, ha elfogy az ásványvizünk, ám aznap már lusták vagyunk leugrani a boltba.
Lehet, hogy eddig nem gondoltál rá, de van jobb megoldás a palackok gyűjtögetésénél, a vízcipelésnél és leginkább a szomjazásnál. Ez pedig nem más, mint a szűrtvíz-fogyasztás.
Ezek azonban mind elkerülhetőek, ha LAICA vízszűrő kancsókat használunk otthon. Ez környezet-és pénztárcakímélőbb megoldás a csapvíz „problémáinak” a kiküszöbölésére, ugyanis az sem elhanyagolható, mennyi pénzt költünk évente palackozott vízre. A kancsó cserélendő bi-flux szűrőbetétjét 1800-2000 forintért is beszerezhetjük, ezzel pedig 150 liter tisztább vizet állíthatunk elő. Ha körülbelül 90 forintot számolunk a palackos víz literéért, az azt jelenti, hogy 13500 forintba kerülne ugyanennyi víz vásárlása. Egy évben ez körülbelül 162 ezer forintos költség, szemben a szűrőbetéttel, ami egy évben 21000-24000 forint.
Összesen tehát 138 ezer forintot is megspórolhatunk azzal, ha búcsút intünk a palackozott víznek.
A Laica vízszűrő kancsók egészséges és környezettudatos megoldást kínálnak és egészen biztosan meghozzák a kedvedet ahhoz, hogy odafigyelj a tudatos vízfogyasztásra. A Laica 5 lépcsős szűrőbetétjei kiszűrik a csapvízből a káros anyagokat, a hasznos ásványi anyagokat azonban benne hagyják. Első látásra nagy beruházásnak tűnhet a vízszűrő kancsó, de ha utánaszámolsz, nagyon gyorsan megtérül az ára. Nem beszélve arról, hogy innentől kezdve mindig lesz kéznél prémium minőségű ivóvized, és a műanyagpalack-cipelést és -felhalmozást is örökre magad mögött hagyod.
Dekoratív vízszűrő kancsók és betétek kaphatók Bioboltokban
Online megrendelhető Laica vízszűrők akár személyes átvétellel