Különleges attrakcióval gazdagodott a Városligeti Promenád

Városliget, Promenád
A Városligeti Promenád
Vágólapra másolva!
Különleges attrakcióval, egy zenélő okospaddal gazdagodott a Városligeti Promenád. A Chopin-Liszt zenélő okospad a Múzeum Mélygarázs és Promenád B felüljárójával szembeni területen kapott helyet. Az okospad Fryderyk Chopin és Liszt Ferenc műveit játssza le a neves magyar zongoraművész, Farkas Gábor előadásában, tölti az okoseszközöket, méri a hőmérsékletet, az UV-szintet, a levegőminőséget, a páratartalmat és légnyomást, wifi hozzáférést biztosít és töltőállomásként is funkcionál a fenntartható jegyében napelemek használatával. Az okospad a nagy mérete illetve a free wifi szolgáltatás miatt közösségszervező erővel bír, ezért kedvelt innovatív eleme lesz a népszerű Vársoligeti Promenádnak, amely a Liget Budapest Projekt részekét jött létre.
Vágólapra másolva!

A Fryderyk Chopin és Liszt Ferenc zeneműveit játszó okospad a budapesti Lengyel Intézet kezdeményezésére és megrendelésére készült, a lengyel-magyar barátság és kulturális együttműködés jegyében. Az okos utcabútorok gyártásával foglalkozó magyar startup, a KUUBE Hungary Kft. által fejlesztett pad a neves magyar zongoraművész, Farkas Gábor előadásában játssza le a két zeneszerző műveit - áll a közlerményben.

Érintőképernyő segítségével az alábbi zeneművek meghallgatását teszi lehetővé Farkas Gábor előadásában:

  • Liszt Ferenc: Ave Maria ( Róma harangjai) É-dúr, S. 182
  • Fryderyk Chopin: g-moll ballada Op. 23, No. 1.
  • Fryderyk Chopin: Fantaisie impromptu Op. 66
  • Liszt Ferenc: XII. magyar rapszódia
  • Fryderyk Chopin: cisz-moll mazurka Op. 50, No.3.

A minőségi hanganyag lejátszására alkalmas 8 férőhelyes, két USB porttal, valamint két vezeték nélküli töltővel felszerelt okospad 20 méteres körzetében biztosít korlátlan 4G alapú wifi hozzáférést.

Működését napelemekkel töltött akkumulátorok látják el, ezen felül monitorozza a környezet UV-szintjét, levegőminőségét, páratartalmát, hőmérsékletét és légnyomását.

A Városligeti Promenádon elhelyezett okospad ötvözi az innovatív technológiát és a fenntarthatóságot, az okospadot gyártó magyar startup (KUUBE Hungary Kft.) ezért is fordult okosbútoroknál a magas minőségű alapanyagok és a napenergia felhasználás irányába.

Chopin-Liszt zenélő okospad a Városligeti Promenádon Forrás: Liget Budapest

Az okospad révén korábban nem használt felületeken gyűjtik a napenergiát, a digitális szolgáltatások pedig kiválóan belesimulnak a közösségi terekbe.

Az utcabútoron tölthetik a látogatók az okoseszközeiket (USB-vel vagy vezeték nélkül), zenét hallgathatnak a nagyméretű kijelzőnek és a beépített hangszóróknak köszönhetően,

vagy a korlátlan ingyenes wifit használva internetezhetnek.

A 100 százalékban megújuló energia tölti az akkumulátorokat, melyeknek köszönhetően USB-portokon keresztül és vezeték nélkül is tölthetők az okoseszközök. A hőmérsékletet, UV-szintet, levegőminőséget, páratartalmat és légnyomást mérő szenzorok is találhatók az okospadban, akárcsak a wifi hotspot. A beépített telefontöltő funkciókon túl az okospad a nagy mérete (8 személyes) illetve a free wifi szolgáltatás miatt közösségszervező erővel bír, ezért kedvelt innovatív eleme lesz a népszerű Vársoligeti Promenádnak, amely a Liget Budapest Projekt részekét jött létre.

A zenélő okospad első nyilvános bemutatkozására a Planet Budapest 2021 Fenntarthatósági Expó és Világtalálkozón került sor, ahol komoly érdeklődést és nagy sikert váltott ki. A világhírű lengyel és magyar zeneszerzők emlékének állított utcabútor a Városligetben, Budapest egyik kedvenc pihenőhelyén és kulturális központjában talált végső otthonra.

Fejlesztő és gyártó: KUUBE Hungary Kft.
Partner: VÁROSLIGET Zrt.

A Városligeti Promenád Forrás: Liget Budapest

Népszerű találkozási hely a Városligeti Promenád

A 2020 decemberében átadott Múzeum Mélygarázs térszint feletti részén – az egykori bazaltkockás autóparkoló helyén – egy új sétány, a Városligeti Promenád jött létre, melynek középső pihenő zónájában hangulatos esti világítás és modern ülőbútor kombinációk is helyet kaptak. A Liget projektnek köszönhetően megvalósuló Néprajzi Múzeum új épülete és a Dózsa György út-Ajtósi Dürer sor sarkára tervezett Városligeti Színház közötti, most megújult területen több mint tízezer négyzetméternyi új zöldfelület került kialakításra, ahová több mint 100 lombos fát, 4.000 cserjét és mintegy 40.000 virághagymát és évelőnövényt ültettek. Az elegáns sétány és a park határán egy 600 m² területű, ülőbútorokkal kialakított pihenőtér várja a látogatókat.

Városligeti Promenád első, a Múzeum Mélygarázs fölött elterülő szakaszát a 2020 decemberében adták át a nagyközönségnek. A Néprajzi Múzeum és a Műcsarnok közötti rész kialakításával pedig 2022 év elejére teljes hosszában hangulatos sétánnyá alakult az egykori Felvonulási tér, kényelmes utcabútorokkal és esti világítással. Az új sétányon 3.500 négyzetméter új zöldfelületet alakítottak ki és 34 lombosfát, illetve összesen több mint 15.000 évelőt, cserjét és hagymást ültettek el.

A Városligeti Promenád széles sétánya átmenetet képez a park történeti része és a város épített szövete között. Az íves, lágy tájképi elemekkel ellentétben, egy karakteres, modern egyenes vonalvezetést kapott, ezzel is hangsúlyozva elsődleges összekötő sétány funkcióját. A Promenád modern stílusához jól illeszkedik a modern szökőkút és az ultrakönnyű betonból készült, különleges megjelenésű, szögletes, letisztult formavilágú kültéri padok, melyek lehetőséget teremtenek a sétáló látogatóknak a pihenésre. A hat méter széles elegáns sétány olyan közösségi helyként funkcionál, ahol az arra sétáló látogatók megpihenhetnek, beszélgethetnek, olvashatnak, vagy akár lap-topon dolgozhatnak.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!