A hyperloop sok szakértő szerint a vasúti közlekedés jövőjét jelenti. Egy egészen új technológiát képvisel, melyet a köztudatba elsőként Elon Musk dobott be még 2013-ban. A lényege, hogy az utasszállító kapszulák, afféle "vasúti kocsik", egy légritkított csőben haladnak egészen elképesztő sebességgel - írja a Promotions.hu. A kínai tervek az 1000 km/órás sebességet célozzák, ami összehasonlítva a mai gyorsvasutakkal, valóban a közlekedés egy egészen új dimenzióját ígéri.
Az első sikeres tesztekre már tavaly októberben sor került Kínában, igaz, akkor még csupán 130 km/óra sebességgel haladt a kísérleti jármű az alig két kilométer hosszú tesztpályán.
Ez utóbbi 60 kilométerre való bővítését követően azonban már módjuk lesz kipróbálni a kívánt gyorsaságot is. Az első tervezett útvonal a 26 milliós Sanghaj és a 10,3 milliós Hangcsou között kerülhet kialakításra.
A két hatalmas metropolisz így alig 15 perc alatt megközelíthetővé válna egymástól.
Amennyiben sikerül tartaniük a feszesnek ígérkező fejlesztési tempót, könnyen elképzelhető, hogy Kína lesz a világon az első, ahol kereskedelmi forgalomba kerülhet ez az újszerű közlekedési eszköz. Természetesen máshol sem szeretnének lemaradni a technológiai versenyben, az Egyesült Államokban, Dubajban, Dél-Koreában és Európában is léteznek hasonló tervek.
(Cikkünk kiemelt képe a Virgin Hyperloop amerikai szállítmányozási és technológiai vállalat XP-2-es járművének belső terét ábrázolja!)