A kaliforniai sivatagban található, egykor népes települést az Ecology Mountain Holdings nevű cég vásárolta fel. A cégnek vannak nyilvánosan közzétett elérhetőségei, ám a mögötte álló tulajdonosi viszonyok nem ismertek, és nyilvános források alapján nem ellenőrizhetők.
A különös tranzakció pedig igencsak felkeltette a kíváncsiságát a környéken élőknek.
Az Eagle Mountain évtizedeken át virágzó település volt, de mostanra egy elfeledett korszak kísérteties tanúja. A Kaiser Steel Corporation acélipari vállalat 1948-ban alapította a várost, amely az
Eagle Mountain vasbányányának bejáratánál épült fel. Ahogy az évek során a bánya terjeszkedett, úgy bővült a település lakossága is, egészen 4000 főig. Széles, parkosított utcáit több mint négyszáz ház szegélyezte, valamint számos panzió is felépült a vándorló munkaerő számára. Az egykor modern városkában helyet kapott többek közt egy hatalmas park, bevásárlóközpont, uszoda, sportcentrumok, két benzinkút, nyolc templom és három iskola is.
A város hanyatlása az 1970-es években kezdődött, amikor a Kaiser Steel egyre inkább elveszítette a versenyt a japán és koreai acélgyártók olcsó importárujával szemben.
Végül 1983 decemberében a vállalat acélüzletágának általános megszüntetése részeként a városi üzem is bezárásra ítéltetett.
A már évtizedek óta némán álló utcák és elhagyott építmények a melankólia érzetét keltik:
Az elmúlt 40 év során egy ideig börtön is működött a városban, majd pedig népszerű forgatási helyszínné vált.
Tekintve, hogy a kihalt települést most rekordösszegért megvásárló cégről viszonylag kevés nyilvános információ áll rendelkezésre, az üzlet találgatásokat indított el a környékbeliek körében. Ugyanakkor a földben található értékes kőzetek és ásványok miatt a jelek leginkább egy potenciális bányászati vállalkozásra utalnak.