Egy névtelenséget kérő észak-pjongani tartományi forrás hétfőn a Daily NK-nak beszámolt arról, hogy egy katona megütötte a felettesét, ezért átnevelőtáborba kellett vonulnia. A katona Sinidzsu város Kwanmun kerületében élt a családjával, és a kötelező sorkatonai szolgálatát töltötte éppen, amikor az ominózus incidens történt.
Az ütés miatt az egész családját száműzték a Cholsan megyei Rihwa faluba.
A forrás azt is elmondta, hogy a katona azt hitte idén tavasszal végre leszerelhet, és a Koreai Munkapárt tagja lehet, de feldúlta, hogy neve még mindig nem került fel az engedélyezett leszereltek listájára. A katonának állítólag rossz volt a kapcsolata a századának politikai tanácsadó tisztjével, de mivel a szolgálati lapja makulátlan volt, úgy gondolta, nem lesz gondja a pártba való bejutással. Így hát várt, arra számítva, hogy a neve felkerül az év első listájára.
Amikor azonban a neve még Kim Dzsongil születésnapján, február 16-án, sem került fel erre a listára, egyenesen a politikai vezető tiszthez fordult. A tiszt dühösen leszidta a katonát, mondván, hogy nem párttagnak való. A katona, mivel úgy vélte, hogy nem fogják felvenni a pártba, megkérdezte, hogy mit csinált rosszul, és vitatkozni kezdett a tiszttel. "Érdekes módon a rosszul teljesítő, ámde sok kenőpénzt fizető katonákat gyorsan felvették a pártba, de a szorgalmasan teljesítőket, akik nem tejeltek, azokra csak a leszerelés várt politikai előmenetel nélkül"- fakadt ki a katona.
A katona nem tudott uralkodni a dühén és csalódottságán, felkapott egy közelében lévő tompa tárgyat, és megütötte vele a tisztet, aki összeesett, és a hadsereg gyengélkedőjére került. Az egység biztonsági osztálya azonnal letartóztatta a katonát. Később elbocsátották a hadseregtől, és átadták a polgári bűnüldöző szervnek.
A sinidzsu-i rendőrség által gyűjtött információk szerint az egység biztonsági osztálya azt mondta, hogy a katonát teljesen el kell szigetelni a társadalomtól, mert újabb súlyos bűncselekményt követhet el. Végül egy átnevelő táborba küldték, míg a családját Cholsan megyébe száműzték.
Az átnevelő tábor tisztviselői azonban nem értették, hogy miért ide került a katona a hadsereg kényszermunkatábora vagy átnevelő központja helyett, hiszen az incidens a hadseregben történt, és senki sem halt meg. Ezzel kapcsolatban a forrás azt mondta, hogy a megsérült politikai tanácsadó tiszt egy országos hivatal egyik befolyásos tisztviselőjének volt a fia, és a családja bosszúból mindent megtett azért, hogy a katonát az elbocsátás mellett sokkal szigorúbb büntetéssel sújtsák, és a szüleitől is elszakíthassák.
Forrás: Daily NK