A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) képzései nagy hangsúlyt helyeznek arra, hogy a hallgatók a szakmájukban aktív, elismert szakemberektől tanulhassanak. A saját területüket jól ismerő, értékes kapcsolati hálóval rendelkező oktatók számos vendégelőadót, interaktív foglalkozást tartó hazai és nemzetközi szakembert is meghívnak kurzusaikra, hogy hallgatók minél több területet és minél szélesebb palettát ismerhessenek meg, próbálhassanak ki.
A Tervezőgrafika alap- és mesterszakok hallgatóinak is rendszeresen tartanak workshopot meghívott vendégművész tervezőgrafikusok, elsősorban a környező országokból, és legfőképpen Lengyelországból.
Az egyetemen 2011 óta hagyománnyá vált, évente egy meghívott lengyel vendégművész által megtartott workshop sorozat - e hagyomány keretében hívta meg az Egyetem 2024-ben workshopra Peter Javorik tervezőgrafikust, neves plakáttervező művészt. Peter Javorik tudása mélyen gyökerezik a világhírű lengyel tervezőgrafika nagy mestereinek munkásságában, rendkívül széles nemzetközi kitekintéssel rendelkezik. A korszerű, a vizuális kommunikáció kortárs nyelvét beszélő oktató személyes példájával és közreműködésével ezt az örökséget és szemléletmódot ismertette meg és adta át közvetlenül a hallgatóknak.
A workshop két témát helyezett fókuszba: az egyik a kortárs tipográfia, és ennek használata a kortárs plakátművészetben, illetve a logó tervezés, a brandépítés témája, melynek szintén jeles képviselője Peter Javorik. A projekthét keretein belül öt napon át zajló workshopokon a tervezőgrafika magyar- és angol nyelvű képzéseinek hallgatói közül az alapképzés 2. évfolyamos, illletve az mesterképzés 1. évfolyamos hallgatói vettek részt. Peter Javorik mellett három oktató segítette a tervezőgrafikusok munkáját: Tóth Tamás, a Magyar Plakáttársaság alelnöke, Gál Krisztián, az OPLA Csoport alapítója, illetve Ducki Krzysztof Ferenczy Noémi-díjas, Aranyrajzszög életműdíjas grafikusművész, az Egyetem lengyel származású oktatója, aki az angol nyelvű workshopokon segített a magyar hallgatók számára a tolmácsolásban is.
A workshopon készült alkotásokból a projekthét végére kiállítás készült a Budapesti Metropolitan Egyetem Rózsa utcai kampuszán, amely az elkövetkező hetekben megtekinthető az érdeklődők számára.