A Magyar Természetjáró Szövetség és partnerei - nemzeti park igazgatóságok, állami erdőgazdaságok, a természetjárásban érdekelt helyi tagszervezetek és más civil szervezetek - egységes figyelmeztető táblák kihelyezését tűzték ki célul azokon a turisták által gyakran látogatott turistautakon, ahol valamilyen terepi adottság vagy a terület természetvédelmi státusza miatt fokozott figyelmet igényel a természetjárás.
A táblák minden esetben magyar és angol nyelven, részletes térképpel, magyarázó piktogramokkal, valamint a legfontosabb segélyhívó számokkal és QR kódokkal készülnek.
A Börzsöny déli részének egyik legizgalmasabb, és ezáltal az egyik legismertebb látnivalója a Szent Mihály-hegy oldalában található Remete-barlang, ahol azonban a törmelékes, morzsalékos, és igen meredek turistautak miatt az év bármely időszakában fokozott elővigyázatosságot igényel a barlang megközelítése.
A Börzsönyi Hegyimentő Szolgálat tájékoztatása szerint az elmúlt időszakban jelentősen megnőtt a Remete-barlang környékéről jelentett balesetek, illetve az onnan kimentett túrázók száma, így mindenképp szükségessé vált a figyelmeztető táblák kihelyezése. A táblákon a következőkre hívjuk fel hangsúlyosan a túrázók figyelmét:
Az új figyelmeztető táblákkal a börzsönyi természetjárók az Országos Kéktúra által is érintett Szent Mihály-nyeregben, a sárga sávjelzésből kiinduló sárga barlang jelzésű turistaút elején, valamint a sárga kereszt jelzésből leágazó kék barlang jelzésű turistaút elején találkozhatnak.
Az Origo már több alkalommal is foglalkozott azzal, hogy akkora arany- és ezüstkészletek rejtőzhetnek a Börzsöny hegységben a föld alatt, mint kevés helyen a világon.
A közelmúltban grandiózus tervekkel rukkolt elő egy magyar vállalkozó, aki több évtized után újra megnyitná az ottani aranybányát.
Jelentős előrelépés történt a börzsönyi bánya aranykitermelésének ügyében, ugyanis augusztusban bejegyeztették a Cégbíróságon a projektet lebonyolító Börzsöny Aranybánya Koncessziós Bányatársaság Zrt.-ét, emellett a szakhatóságok visszaigazolták az eddigi kutatási eredményeket.