Titkos részt fedeztek fel a kínai nagy falon, ez mindent megváltoztathat

Vágólapra másolva!
A kínai nagy fal a világ legnagyobb történelmi építménye, amely körül számtalan misztikum és legenda kering, ráadásul időről-időre újabb meglepő részletek derülnek ki róla. Nemrégiben felfedezték egy újabb szakaszát, amely több kérdést is felvet a róla eddig kialakított képpel kapcsolatban.
Vágólapra másolva!

Nemrégiben felfedeztek a kínai nagy falon egy olyan szakaszt, amely több kérdést vet fel, mint amennyire választ lehet adni, és egy új kutatás némiképp árnyalni látszik azt is, hogy a fal csupán védelmi funkciókat töltött volna be az évszázadok során.

A kínai nagy fal mongol birodalom felőli íve több mint 400 kilométer hosszú. Ez a rész inkább földhalmok sorának tűnik, nem pedig egy meredek, robusztus falrendszernek. 

Funkciójuk más lehetett, mint a védelem, a térkijelölésben játszhattak szerepet, talán az állatok, csordák és nyájak elkülönítésében, de még jobban árnyalja a képet, hogy hatalmas hézagok találhatók ezen a szakaszon, és egyelőre nem tudni, hogy ezeket miért építhették be a falba

 - írja a Promotions.hu.

Az Origo korábban arról is beszámolt, hogy a kínai nagy falnak csak egy bizonyos szakasza látogatható, a nagyobb része rejtve marad a turisták szemei elől, és létezik egy különösen veszélyes falszakasz, amelyről csak kevesen tudnak.

kínainagyfal, kvíz
A kínai nagy falat a mai napig rengeteg misztikum lengi körül
Fotó: pixabay.com

Azok a képek, amelyek a nyilvánosság számára hozzáférhetőek, csak bizonyos részeit mutatják be a gigantikus építménynek, amely összesen több mint 21 ezer kilométer hosszan kanyarog végig az ország különböző tájain. 

Rengeteg misztikum lengi körül a közvélemény számára ismeretlen, Jiankounak nevezett falszakaszt, amely az egyik legveszélyesebb része a falnak: itt nem lehet úgy sétálni, mint a többi szakaszon, itt a kemény mászásé a főszerep.

A Jiankou rész csupán 20 kilométer hosszú, de veszélyes hegygerincek között kanyarog. 

Ráadásul már a megközelítése sem egyszerű, hiszen a hegy lábától 45 percnyi séta, amire elérjük a veszélyes sziklákon található falmaradványokat. A szakasz az 1500-as és 1600-as években épült, felújítást pedig nem végeztek rajta, egészen 2015-ig, így pedig rengeteg része nagyon romos állapotba került. A falat benőtte a növényzet, bokrok és fák buktak át a köveken, korábban sok baleset is történt a helyszínen, ami csak tovább növelte a falszakasz misztikus voltát.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!