Leleplező videó készült a Kínai Nagy Fal szigorúan tiltott részéről

Vágólapra másolva!
A Kínai Nagy Falnak csak a kisebb része látogatható, és vannak olyan szakaszai is, amelyek szigorúan el vannak zárva a nyilvánosság elől. Néhány vakmerő turistának sikerült eljutnia az egyik ilyen falrészre, amelyről rendkívül érdekes videót is készítettek.
Vágólapra másolva!

A Kínai Nagy Fal az emberiség egyik csúcsteljesítménye, amelyet turisták milliói keresnek fel évente. De csak azokról a részeiről lehet fotókat vagy videókat látni, amelyek roskadásig tele vannak turistákkal - de ez csak nagyon kis része az egész építménynek.

Léteznek nagyon veszélyes részei is ennek az elképesztő méretű falrendszernek, amelyek tényleg hátborzongató helyeken futnak keresztül. Emellett vannak olyan szakaszok, amelyek már majdnem teljesen leomlottak, a földdel váltak egyenlővé és úgy festenek, mintha korábban nem is lett volna semmi azon a helyen. 

Talán kevésbé hihető, de olyan részei is vannak a nagy falnak, ahol graffitik uralják a falat

 - írja a Promotions.hu.

A teljes hossza a gigantikus építménynek egyébként 20 ezer kilométer.

Így fest a Kínai Nagy Fal egyik legveszélyesebb része:

@ninifchhhyd What is the steepest part of the Great Wall of China? Be sure to visit Jiankou section #China #jiankougreatwall #great wall #beijing ♬ I LOVE YOU - Kevin Rater

Újabb keletű kutatások egyébként a korábbiaktól eltérő megközelítésben mutatják be a Kínai Nagy Falat. Az Origo beszámolója szerint az építmény egyes elemei ugyanis arra utalnak, hogy egykor talán mégsem kizárólag védelmi célokból építették és jóval korábban, mint ahogy azt eddig a történettudomány sejtette.

Izraeli tudósok vezetésével, újszerű megközelítésben tárták fel a közelmúltban a Kínai Nagy Fal elfelejtett, 740 kilométeres, északi vonulatát, amely a mongóliai részt képviseli. 

Korábban egyértelműnek tűnt, hogy a falszakasz célja a 13. század elején birodalmat építő, legendás Dzsingisz kán hadseregének megállítása és a helyi lakosság védelme volt

– mondta Gideon Shelach-Lavi a jeruzsálemi héber egyetem tudósa, aki a két éven át végzett kutatást vezette. "Ám az elsősorban Mongóliában fekvő északi vonal viszonylag alacsony magasságú, csupán kettő méteres, és közel túl van az utakhoz, ami nem utal katonai funkciókra."

Hozzátette: a falszakaszt ehelyett valószínűleg azért építethették, hogy korlátozza az emberek és a szarvasmarhák mozgását.

A térség ráadásul éghajlati szempontból különösen komoly kihívást jelent, mert szélsőségesek a telek, és az évszakok változása is nagy terhet ró az ott élőkre. Mindez arra késztethette egykor a nomád csoportokat, hogy dél felé menjenek élelmet keresni, és ezt próbálhatták megakadályozni a fallal.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!