Latin-Amerika egyik legszegényebb és legsebezhetőbb országa Haiti, ahol az erdőirtások során a sziget erdőinek közel 90%- át kivágták. Ez azért is jelent óriási problémát, mert az erdőirtás következtében a talaj kevesebb vizet képes elnyelni, és mivel már nincsenek fák, amelyeknek a gyökerei útját állhatnák a meginduló nedves talajnak, már semmi sem védi a falvakat a földcsuszamlások ellen. A mostani felhőszakadás alkalmával lehullott eső felduzzasztotta a hegyekből induló folyókat, és a sáros folyam házakat döntött össze a sziget fővárosának, Port-au-Prince-nek a közelében. A földcsuszamlásnak eddig legkevesebb már három halálos áldozata van.
Míg Haitin az óriási esőzés, addig Cipruson épp az eső hiánya okoz egyre nagyobb problémát. A szigeten az idei télen minimális mennyiségű csapadék hullott, és a hivatalos mérések azt mutatják, hogy az elmúlt 35 évben Ciprus átlagos évi csapadékmennyisége körülbelül 20 százalékkal csökkent. A szigeten már hetek óta nem volt kiadós esőzés, és a helyzetet tovább nehezíti, hogy a nyár közeledtével egyre melegebbek lesznek a nappalok, a hőmérséklet helyenként már most is megközelíti a 30 fokot, ami súlyos vízhiány kialakulásához vezethet. A ciprusi kormány már tárgyalásokba kezdett Görögországgal, hogy a következő két hónapban esetleg onnan importálnának vizet a sziget lakói számára.
Indiában már három hete tart a forróság, amely a legújabb előrejelzések szerint várhatóan még a jövő hét folyamán is folytatódik. Nagpurban már április 11-e óta nem csökkent 40 fok alá a nappali hőmérséklet. Az eddigi legmelegebb nap április 24-e volt, akkor 44,6 fokig melegedett a levegő.