Pénteken előbb az Alföldön és az Északi-középhegységben alakulnak ki elszórtan záporok, zivatarok. Késő délután és este zivatarokra lehet számítani a dunántúli területeken is. Egy-egy zivatart kisebb méretű jég kísérhet, és 60 kilométer/óráig erősödhetnek a széllökések. Rövid idő alatt több mint 20 milliméter csapadék is eshet. A felhőszakadások miatt több kistérségre riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Szombaton egyaránt lesznek napos és erősebben gomolyfelhős időszakok. Több helyen várható zápor és zivatar, leszámítva az ország keleti részét; nézze meg részletes csapadéktérképünket is.
Délután és este már több feltétel lesz adott az intenzívebb zivatarokhoz a pénteki állapothoz képest. A zivatarokat néhol felhőszakadás kísérheti több mint 30 milliméter csapadékkal, de lehet jégeső és 60-70 kilométer/óra feletti széllökés is. Mindez inkább az Északi-középhegység nyugati felén és a Dunántúl keleti és déli részén valószínűbb.
Megélénkül, helyenként megerősödik az északi, északkeleti szél. A kora hajnali 14 és 19 fok után, 25 és 31 fok között alakul a legmagasabb nappali hőmérséklet – a Tiszántúlon lesz a legmelegebb.
Vasárnap a napsütés mellett szintén erős lesz a gomolyfelhő-képződés, emiatt továbbra is kell számítani záporokra, zivatarokra. Az északi, északkeleti szél is megélénkül, néhol megerősödik, zivatarok környezetében átmenetileg viharos széllökések is lehetnek. A hőmérséklet hajnalban 14 és 19, délután 27 és 31 fok között alakul.
Végre átlagos az időjárás
Már-már furcsának tűni a fenti állítás, hiszen az elmúlt hetekre az volt a jellemző, hogy 4-5 fokkal hidegebb vagy éppenséggel 9-11 fokkal melegebb volt az idő az átlagosnál. Ezzel ellentétben a hét végén és a jövő hét első felében nem fog hirtelen változni az időjárás, kellemes nyári időt ígérnek a jellemzően 25, 30 fok közötti csúcshőmérséklek és a nem túl hűvös éjszakák.
Ennek az az oka, hogy Magyarországtól északra egy magasnyomású légköri képződmény (anticiklon) van kialakulóban, amelynek a déli peremén helyezkedik el az ország. Északkeleti áramlás alakul ki a Kárpát-medencében, amely enyhén északi irányból, de a kontinens belső területeiről szállítja fölénk a levegőt. Ezért is lesz hűvösebb a két héttel korábbi forrósághoz képest, hiszen akkor délnyugatról egyenest a Szahara felől érkezett a forró levegő. Most némi változatosságot csupán a zivatarok hoznak.