A Gozsdu-udvar 230 méter hosszú passzázs, hét épületből és hat belső udvarból áll. Az átjáróházat Gozsdu Manó építtette Cziegler Győző tervei alapján 1902-ben, eredetileg a Budapesten tanuló román diákok számára. Románia sokáig visszakövetelte, csak mostanában mondott le róla véglegesen. A bérházat eredetileg a középosztálybeli kereskedői és iparosréteg lakta, az egymásba nyíló udvarokban elsősorban aranyműves, ékszerész és ötvös üzletek sorakoztak. De működött itt méterárus, divatáru-kereskedő és úri borbély is - írja a lap.
Az épület homlokzatainak és passzázsainak szecessziós díszítése a rehabilitáció következtében visszakapta régi pompáját, viszont sok minden megváltozott a régi viszonyokhoz képest a korábban teljesen lepusztult épületben. Az átjáró két oldalán kétszintes boltokat alakítanak ki, az udvarok alatt új pinceszintet hoznak létre, ahol szintén üzlethelyiségek és tárolók kapnak helyet. A passzázsban nemcsak exkluzív üzletek (pékség, zöldséges, különleges halak, sajtok és borok sarka, illetve posta, újságos, dohánybolt, tisztító és pénzváltó), hanem kávézók, éttermek és galériák is fogadnak majd.
A tetőtérben részben kétszintes új lakásokat alakítanak ki. Ezek esetében természetesen spórolnak a belmagassággal, de a régi lakások továbbmentik 3,40-es magasságukat. A tetőszerkezetet lapos tetővel egészítik ki, a felettük kialakuló tetőterasz pedig az első emeleti lakásokat gazdagítja.
Az utcában fizetős a parkolás, ezért háromszintes parkolóházat létesítenek a pincében. Kizárólag egy beálló igényelhető, de mivel már ez az egy is ötmillió forintba kerül, nem valószínű, hogy nagy lenne az igény több parkolóhelyre.
A lakásokat a klasszikus hangulatot megőrző parkettával borítják. Az előszobában azonban olyan szalagparkettát vagy kerámia padlóburkolót helyeznek le. A műanyag vagy faablakokat és erkélyajtókat szintén az eladó választja ki, ami azért érthetetlen, mivel a műanyag és a fa között nem csak árbeli, hanem esztétikai különbség is van.
Az egyik 54 négyzetméteres lakás L alakú előszobájának még ablak is jutott, de a WC és a fürdőszoba már nem dicsekedhet ezzel. Egy 57 négyzetméteres hajlékban pedig rögtön az amerikai konyhás nappaliba lépünk be, majd ebből nyílik a hálószoba. A konyhának egyáltalán nincs ablaka.
A földszinten recepció, konzultációs sarok és egészségbár található, a fitneszterem, az úszómedence, a szaunák és a gőzfürdő pedig üveglifttel érhető el.