Tommy Franks, az Irakban harcoló szövetségesek parancsnoka szerint a hadműveletek rendben zajlanak. Franks vasárnapi sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a hadműveleteket vezető parancsnokság és Pentagon között nincsenek nézeteltérések, sem a katonák szükséges létszámát, sem a hadműveletek lefolytatását illetően. Az iraki hadműveletek főnöke azokra a sajtójelentésekre reagált, amelyek szerint a tábornokok több szárazföldi csapat kivezénylésére vonatkozó kérését Donald Rumsfeld amerikai védelmi miniszter ismételten elutasította.
Franks nem zárta ki, hogy a Szaddám Huszein iraki elnök rendszerének megdöntését célzó hadművelet a nyárig eltart. "Sohasem lehet tudni, hogy meddig tart egy háború" - mondta. Tagadta, hogy katonai kérdésekben Rumsfeld védelmi miniszter mondaná ki az utolsó szót, olykor figyelmen kívül hagyva a hadműveleti főnök véleményét is. "A katonai döntéseket én hozom", mondta, hozzátéve, hogy "csalódni fog, aki éket próbál verni a döntéshozatalban résztvevő vezetők között".
Franks cáfolta, hogy bármiféle szünet lenne a hadműveletekben. A tábornok azt is kijelentette, hogy a szívós iraki ellenállás és a gerillaháború sem képes megakadályozni az utánpótlás eljutását Kuvaitból a közép-iraki fronton harcoló csapatokhoz. Közölte, hogy "gonosztevők bandái" fészkelték be magukat olyan városokba, mint Bászra, Násziríja és Nedzsef, és azokból kiindulva rajtaütésekkel próbálják szétzilálni a fronthoz vezető 400 kilométeres utánpótlási útvonalat. Mint mondta, ezek a kísérletek eredménytelenek.
A tábornok katonai sikerek hosszú listáját sorolta fel "egy olyan hadműveletben, amelyhez foghatóra eddig nem volt példa". - A légierő napi 24 órán át hajt végre műveleteket az ország minden négyzetméterén és a (szembenálló) rezsim napról napra veszít harci képességéből - mondta a tábornok az AP jelentése szerint.
Franks kilenc jelentősebb hadisikert sorolta fel, közte azt, hogy a szövetséges erők biztosították a déli olajmezőket, teljes hosszában ellenőrzésük alatt tartják az iraki tengerpartot, megnyitva az utat a segélyszállítmányok előtt, északon pedig az elmúlt 48 órában hatalmukba kerítettek egy óriási terroristakiképző-tábort, megölve az Anszár al-Iszlám szélsőséges szervezet legkevesebb 120 harcosát. Franks azt mondta, hogy Szaddám Huszein rendszerével szembenálló irakiak működnek együtt a szövetségesekkel, például Násziríjában, ahol a kormányzó Baasz Párt tisztségviselőiről szolgáltattak adatokat.