Farkasházy Tivadar |
Kovács Zoltán, az Élet és Irodalom főszerkesztője az [origo]-nak azt mondta: "a grafika - amely egy művészi kifejezőeszköz - vélemény és értékítélet arról, hogy mi folyik a Heti Hetesben. A rajz akkor készült, amikor eluralkodtak a szexualitással kapcsolatos témák a műsorban".
"Ennyit el kell tudnia viselni egy közszereplőnek, sőt még többet is" - tette hozzá Kovács. Szerinte egy politikusnál érthető, hogy megpróbálja szűkebbre vonni a vélemény-nyilvánítás határát, de ez a magatartás egy újságírótól elfogadhatatlan.
Kovács utalt arra, hogy Farkasházyt a Hócipő című szatírikus lap főszerkesztőjeként Maczó Ágnes, akkor kisgazdapárti képviselő, beperelte, mert egy fürdőruhás testet ábrázoló fotóhoz hozzámontírozták a fejét. "Farkasházy akkor kiállt a vélemény-nyilvánítás tág köre mellett" - mondta Kovács az [origo]-nak.
"Ha a Heti Hetesben arról folyik a beszéd, hogy ki kit dug meg, akkor ne legyen Farkasházy meglepődve, hogy róla is ez jut valakinek az eszébe" - állította az ÉS főszerkesztője. "Farkasházy kettős mércével mér; ők is sok mindent megengednek maguknak. A grafika láttán el kellene a Heti Hetes szereplőinek gondolkodniuk azon, végülis mi az, amit csinálnak."
A Heti Hetesben időnként szerepel az ÉS két munkatársa, Váncsa István és Megyesi Gusztáv is. "Ha úgy tetszik, őellenük is szólt akkor a grafika" - mondta Kovács Zoltán.
A Mai Blikk című lapnak a Heti Hetes szereplői közül Jáksó László, Bajor Imre és Havas Henrik azt mondta: egy ilyen grafikáért nem érdemes pereskedni. Hernádi Judit és Gálvölgyi János megérti Farkasházyt, bár ők maguk nem csatlakoznak a perhez.
Kapcsándi Dóra
Ajánló: