A kérdés spirituális vonatkozásáról szólva emelte ki, hogy az ember az egyetlen biológiai lény, mely túlmutat önmagán, és képes arra, hogy magát mint cselekvő személyt lássa, s így felelősséget vállaljon cselekedeteiért - mondta el. Az egyházak ma sokkal szélesebb körben tevékenykednek, mint korábban, s a vallási élet - tette hozzá - számos alkalmat kínál az egészséges élet népszerűsítésére, például egyházi rendezvényeken, családgondozások alkalmával, hittanórákon.
Mikola István hangsúlyozta, hogy a Világbank által közzétett adatok szerint minden társadalmi fellendülés és jólét alapja legalább 67 százalékban az emberek egészségén múlik, ezért a népegészségügyi programot komolyan kell venni. Az egészségügyet - mondta - megviselte az utóbbi tíz év politikai váltógazdasága, de van remény arra, hogy a kormányzati irányultság a 2002-es választásokon nem változik meg. Megítélése szerint a népegészségügyi program megvalósítását nehezítik a választásokat megelőző időszak politikai csatározásai, amit az egészségügy könnyebben átvészelhet, ha az ágazatban dolgozók összefognak.
Mikola István a nap során találkozott Márfi Gyula veszprémi érsekkel, továbbá meglátogatta a veszprémi Egyesített Szociális Intézményt, ahol negyvenkét idős ember ellátásáról gondoskodnak.
Korábban:
Legalább kétmilliárdot hozhat az ingatlaneladás az egészségügynek