Szerdán a bíróság tanúként hallgatta meg Osváth Lászlót, az Agrárinnovációs Kht. korábbi ügyvezető igazgatóját. Osváth László azt állította, hogy hivatali felettese utasítására juttatott 40 millió forintot az FTC-nek. Később ezt az állítását úgy finomította: hivatali felettesétől jelzést kapott arra, hogy az FTC-t anyagilag támogatni kellene.
A jogvita az úgynevezett "Életmód-nap" lebonyolításáról szóló szerződés kapcsán keletkezett. Az Agrárinnovációs Kht. a múlt évben ugyanis megállapodott a Ferencvárosi Torna Clubbal, hogy megrendezi az eseményt. A lebonyolítást azonban ez év elején átvállalta az Agrármarketing Centrum. Az Életmód-napot azonban tartották meg.
A tárgyaláson a felperes főügyészség képviselője fenntartotta korábbi indítványát, miszerint az esemény megrendezésére vonatkozó megállapodás semmissé nyilvánítását indítványozta. Szerinte színlelt szerződésről van szó, mivel felmerül a gyanú, hogy a felek egyáltalán meg akarták-e szervezni az Életmód-napot.
A védelem képviselői több eljárási kifogást emeltek, például azt, hogy a felperes képviselője pontosan jelölje meg mely jogszabályok alapján kéri a semmisséget, valamint kifogásolták azt is, hogy egyes iratok kézbesítése szabályszerű volt-e.
A tanúként meghallgatott ügyvezető igazgató arról tájékoztatta a bíróságot, hogy két szerződést kötöttek az Életmód-nap lebonyolításával kapcsolatban. Egyet a reklámfelületek hasznosítására, a másikat pedig a létesítmények bérlésére. "A szerződésekkel kapcsolatos tényleges ügyintézést az Agrárinnovációs Központ kommunikációs főosztályvezetője végezte" - közölte a bíróságon a tanú.
A tanú meghallgatását követően az ügyész beterjesztette azt az FTC által készített átiratot, miszerint az alperes által bérelt reklámfelületeket sem 1999-ben, sem a múlt évben nem vették igénybe.
A bíróság ezt követően védői, illetve ügyészi indítványra újabb tanúk meghallgatását rendelte el, és a tárgyalás folytatását a jövő év tavaszára halasztotta el.