1998-ban a megyei listáról jutott be a parlamentbe, ahol az emberi jogi és a mentelmi bizottságnak is a tagja. Felszólalt a pedagógusok fizetésének emelése mellett és a tanárok kötelező óraszámának növelése ellen. Támadta az oktatási tárcát, mert szerinte a kerettanterv és az érettségi követelmények nincsenek összhangban egymással.
Tóthnak matematika-ábrázoló geometria és filozófia szakos diplomája van. Általános iskolákban, majd gimnáziumokban tanított, Tatán később gimnáziumi igazgató-helyettes lett. 1978-89-ig volt MSZMP-tag, és szakszervezeti vezetőként is tevékenykedett. 1989 óta az MSZP tagja, 1990-től tatai városi elnök, 1990-94-ig önkormányzati képviselő volt. 1990-ben nem jut be az Országgyűlésbe, de 1994-től 1998-ig ő volt Tata parlamenti képviselője.
Tóth András szerint a kormány valótlant állít a pedagósok fizetésemeléséről: A kormány kijelenti, hogy '98 és 2002 között a pedagógusok keresetének reálértéke 34,3 százalékkal emelkedett. A számok világában valamelyest eligazodó matematikatanárként is kérdezem: a tudatos félrevezetés szándéka vagy tudatlanság miatt került az anyagba ez a nyilvánvalóan hamis, hazug adat?
Ajánlat: