A vád szerint Boldvai és Budai politikai kapcsolataikra hivatkozva 1996-ban megfenyegették Tocsik Mártát, hogy csak akkor tarthatja meg jövedelmező tanácsadói tevékenységét az ÁPV Rt.-nél, ha fizet az általuk megjelölt cégeknek, melyek azonban munkát nem végeznek. Tocsik Márta 1996-ban a 804 millió forintos sikerdíjából átutalt mintegy 343 millió forintot a megjelölt cégeknek, melyek 96 őszén, a botrány kipattanása után ezt a pénzt visszautalták.
A vádlottak ügyvédjei azzal érveltek, hogy törvénysértő módon született 1996 októberében Tocsik Márta Gyorskocsi utcai vallomása, melyben azt állította, hogy Boldvai, Budai és Vitos megzsarolták. Tocsik Márta ezt a vallomását 97 januárjában visszavonta. Tocsik ezt azzal indokolta, hogy erős gyógyszerek, nyugtatók hatása alatt tette vallomását. A védők szerint ezért ez a vallomás egyáltalán nem használható fel bizonyítékként az eljárásban.
A Tocsik Márta által a vád szerint a Budai és Boldvai által megjelölt cégekhez átutalt, majd a botrány kipattanásakor visszaküldött 343 millió forinttal kapcsolatban a védők közölték, hogy a zsarolással vádolt személyeknek egymással, illetve a szóban forgó cégekkel nem volt kapcsolatuk.